Hasta Düşünceleri

R.T (Konya)

Genital bölgemde sarkan bir sey vardı,gittiğim doktorlar ileri derece idrar torbası ve rahim sarkmam oldugunu söyledi. Ancak başarı ve tekrarlamaması için net konuşamadılar,tekrarlama olasılığının yüksek olduğunu söylediler. Konya'da daha önce Alpaslan beye ameliyat olan bir tanıdığın vasıtası ile Dr beyle temasa geçtim. Şubat 2024'de ameliyat oldum, şikayetlerim ortadan kalktı. Kendisinden çok memnun kaldım, Allah razı olsun, normal hayatıma döndüm.


M. V.

Rahim sarkması ve buna bağlı olarak idrar torbası sarkması şikayetlerimden dolayı beş gün önce Alpaslan Bey beni ameliyat etti. İyileşme sürecim devam ediyor ama şimdi yazıyorum Çünkü tedavinin ilk basamağı doğru iletişimdir. Onun bunu çok iyi yaptığını düşünüyorum. Liyakat, mütevazilik ve güler yüz hocamı tamamlayan ve bize güven veren faktörler oldu. Ülkemiz böyle doktorları yitirmemeli ve onlara gereken önemi vermeli.İyileşince tekrar yazacağım, teşekkürler...


N.E (İZMİR)

62 yaşında bir çocuk annesiyim doğum sonrası doktorum rahim sarkması başlangıcı olduğunu söyledi kilo kontrolü pelvik kas hareketleriyle bu sorunumu yıllarca geciktirmeye çalıştım.Çevremde başarısız olan ameliyatlar tekrarlanan sorunlardan dolayı ameliyat olmaya korkuyordum Son 3 yıldır rahimde dışarı sarkma ileri derecedeydi internetten araştırdığımda hasta yorumları doktorun hastaya verdiği güven ve iletişimi ilk sırada da ameliyattaki başarı oranlarıyla Op Dr Alpaslan Çalışkana ulaştım zaten sayfasında ameliyat sürecini ayrıntılarıyla anlatmıştı Kendisiyle iletişime geçtim geliştirdiği yöntemle başarılı ameliyatlar yapmış olmanın verdiği güvenle hastalarına %98-99 anatomik iyilesme garantisi veriyor, bana da aynı güveni ve garantiyi verdi. Hiç düşünmeden ameliyat olmaya karar verdim Aralık 2023 te başarıyla ameliyatım gerçekleşti Ameliyat sonrası doktorumun söylediklrine uydum kendimi zorlamadım 1.ay sonu vücut rahatlamaya başlıyor 3 ay doldu kendimi çok daha iyi hissediyorum sorunumdan kurtuldum çok şükür çok teşekkür ediyorum Biz bu sorunları yaşayan hemcinslerime hiç düşünmeden korkmadan Op Dr Alpaslan Çalişkanla iletişime geçip sorunlarından kurtulmayı tavsiye ediyorum.


Fatma B. (Van)

38 yasindayim. Rahim sarkmasi nedeniyle karindan yapilan bir ameliyatla beş yil once ameliyat oldum. Rahim sarkmam tekrarladi. Iki defa Van'da ameliyata almak istediler ancak durumum kotu oldugu icin gerceklesmedi. Sağolsun ekipten bir doktor bana, " Denizli odak Hastanesi'nde bu işi yapan çok iyi bir hocamız var" dedi, doktor Alpaslan Çalişkan'a gidebilirsiniz çok memnun kalırsınız dedi. Biz de bilmiyoruz, piskoljim o kadar bozulmuştu, hemen gidip kurtulmak istedim. İnanin o kadar zor bir durumdaydım ki nedense o an içime bir umut doğdu numarayı aldık hocamızı aradık konuşurken daha içime bir güven geldi. Gittim aralik 2023 de ameliyat oldum, inanin çok başarılı geçti. Psikolojim duzeldi, sagligima kavustum, işlerimi rahatlikla yapiyorum. Sonuç, geldigim durum çok sevindirici. Gerçekten her kim bu hastaliktaysa hiç düsünmeden ameliyatı olsunlar. Doktor Alpaslan Çalişkan Allah sizden binlerce kez razı olsun.


Füsun E. (Tekirdag)

Tekirdağ'da ikamet etmekteyim. 5 yıldır ileri derecede rahim sarkması problemim vardı. Bu sürecin uzama sebebi güvenilir bir doktor arayışım ve çevremdeki insanların rahim sarkması ameliyatlarında sonra sorunlarının tekrar etmesinden dolayı ameliyat olmaya cesaret edemememdi. Bu problem yaşam kaliteml çok düşürdü. İnternetten yaptığım uzun ve kapsamlı araştırmalar sonucu Sayın Opr Dr Alpaslan ÇALIŞKAN Bey'e rastladım. Bilgilendirme videolarını izledikten ve olumlu hasta yorumlarını okuduktan sonra Alpaslan Bey'e ulaşmaya karar verdim. İlk görüşmemizden sonra Alpaslan Bey'in sorunumu çözeceğine inandım ve doktoruma güvendim. 29 Kasım 2023 tarihinde ameliyatımı oldum. Hem Alpaslan Bey'in yaptığı ameliyattan hem de Denizli Odak Hastanesi çalışanlarından aldığımız hizmetten oldukça memnun kaldım. Alpaslan Bey hem ameliyat öncesi hem de sonrasında oldukça yardımcı oldu ve desteğini esirgemedi. 3 ayın sonunda, doktorumun tavsiyelerini dikkate akarak doktorumun belirttiği sürede normal hayatıma kavuştum. Benim gibi sorun yaşayan hastalara Opr Dr Alpaslan ÇALIŞKAN Bey'i tavsiye ediyorum. Kendisine minnettarım. Başarılarının devamını diliyorum.


Ayşe E. (Diyarbakır)

Ben 28 Kasım 2023 tarihinde Alparslan hocamıza rahim sarkması ameliyatı oldum. Benim serüvenim bundan üç yıl önce başladı. Aşırı kanamam vardı. Çözüm bulunamayınca Diyarbakır’ dan İstanbul ‘a gittim. Burada iyi bir hastanede iyi bir doktora ameliyat oldum. Sağ olsun doktorum bir yeri tamir edeyim derken diğer tarafı bozmuş. Ameliyatımdan iki ay sonra anlam veremediğim bir parça her lavaboya gittiğimde yada yorulduğumda elime geliyordu. Bu beni çok ürküttü. İstanbul ‘daki doktoruma bir daha ameliyat oldum. Fakat sonuç yine hüsran oldu. Bununla yaşamaya başladım. Sorunlarımı dile getiremiyordum. En son iç çamaşırıma sürtmeye bağlı sürekli enfeksiyon olunca bunun böyle olmayacağını düşündüm. Aslında internet üzeri yaptığım araştırmalarda Alpaslan beyi gördüm hep içimden işte doğru doktor bu diye geçmesine rağmen Denizli olması beni hep durdurdu. Bu arada yine İstanbul ‘da çok iyi bilinen hastanede iki kere daha operasyon geçirdim. Rahatsızlığım on beş gün geçmeden tekrarladı. Ve finalde Alpaslan Çalışkan hocam bütün sıkıntılarımı giderdi. İnanamıyordum. Şu an ameliyatım üstünden üç ay geçti. Kendimi muhteşem hissediyorum. Bütün hemcinslerime buradan samimiyetle söylüyorum ki tereddütsüz böyle bir sıkıntınız olduğunda Alpaslan hocama ulaşmak için bir an bile beklemeyin. Ve inanıyorum ki hemcinslerim olarak bu hepimizin yaşayabileceği bir sorun ve bunun çözümü elimizin altında ve bütün samimiyetimle söylüyorum ki pelvic taban cerrahisinde Alpaslan Çalışkan hocamı tek geçerim ve ülkemiz için harika bir değerdir. 👏🏻👏🏻👏🏻


Ş. A (Samsun)

Merhaba,
3 yıl önce başlayan rahim sarkma hastalığım sebebiyle uzun süre mental ve fiziksel olarak çok fazla etkilendim. Samsun da özel hastaneye hastalığım sebebiyle başvurdum. Ameliyat oldum ve doktorum iyi geçtiğini söyledi. Ameliyattan 6 ay sonra aynı şikayeti sanki hiç ameliyat olmamışcasına tekrar yaşadım. Şikayetim daha da arttı ve bel ağrısına da sebep olmaya başladı.

Bir umutla tekrar bir çözüm için araştırmaya başladım. Alpaslan Hocanın videolarına denk geldim ve kendisiyle iletişime geçtim. Ameliyat öncesi aklımda hiç bir soru işareti bırakmadı. Özgüveniyle bana bir umut olmasının yanı sıra, bana karşılaşacağım süreç ile ilgili çok dürüst açıklamalar yaptı.

2023 yazında ameliyat oldum ve Alpaslan hoca ameliyat sonrasında yakından takip etti. Rahim sarkması hastalığımdan tamamen kurtuldum. Mental ve fiziksel olarak tekrar iyi hissetmeye başladım. Bu tür şikayeti olan kadınlara çoğu doktorların rahimi alma önerisiyle gelmesine karşılık Alpaslan hocanın biz kadınlara tekrar umut olması onun başarısıdır. Hiç şüphe duymadan söyleyebilirim ki Alpaslan Bey bu alanda kendini geliştirmiş ve ülkemizin çok değerli hocalarından biri.

Kendisine çok teşekkürlerimi sunuyorum ve aynı sorunu yaşayan kadınların hiç düşünmeden hocamızla iletişime geçmesini öneriyorum.


A. G (Kıbrıs)

Merhaba, 32 yaşında, 2 cocuk annesiyim. Kuzey Kıbrıs'ta yaşıyorum. Ikıncı doğum sonrasında meydana gelen Rahim Sarkması sorunu sonrası doktor arayışına girdim. Sarkmanın olduğunu anladığım anda cok geçmeden ameliyat olmam gerektiğini hissediyordum ve doktor seçerken en iyisi olmalı diyordum, çunku bende daha once defalarca ameliyat olmuş ama tekrarlamış hikayelerı duydukça aynı şeyleri yaşamak istemiyordum...Birkaç doktorla görüştüm ama en güvenilir ve bilgili Dr. Alpaslan ÇALIŞKAN'ı buldum, ilgisi, bilgisi, tecrübesi ve tabiki bu sayfada yorum yazan birçok başarılı geçen ameliyat benim karar vermemi kolaylaştırdı. Kasım 2023te ameliyat oldum ve 2 gün sonra taburcu oldum. Ameliyatım başarılı geçmişti ve sadece ilk 2 hafta biraz ağrım oldu sonrasi hiçbir ağrım yok, şikayetım yok, her şey cok çabuk iyileşti ve kendimi inanılmaz iyi hissediyorum.3 ay oldu ameliyat olduğum ve iyi ki Dr. Alpaslan Çalışkan diyorum. Aynı zamanda bağırsak sorunumda vardı yani sarkma sonrası kabızlık ve tuvalete gittiğimde inanılmaz zorlanma vardı ama ameliyat sonrası bu sorunda geçti. Birçok kadın bu sorunları ya erteliyor veya doğru doktor bulamıyor kararsız kalıyor, bende doktorumu bu sayfa ve yorumlar sayesınde bulduğum için kesinlikle başarılı ameliyat sonucumu paylaşmalıyım dedim. Bundan ötürü Dr. Alpaslan Bey'e binlerce kez Teşekkür Ediyorum! Öncelikle sağlık ertelenmez ve böyle sorunlarla uğraşıyorsanız ilk başta karar vermeniz gerekir ve sonrasında tabiki doğru doktor seçmek önemli, bu kararınızdada en güzel rehber sizinle aynı sorunu yaşamış ve çözüm bulmuş mutlu hastalardır, onlardan biride benim. Sağlıkla kalın.


D. Y.

48 yaşında, 2 çocuk annesiyim. İdrar kaçırma sorunumdan dolayı kendi doktoruma gitmiştim o da bana doktor Alpaslan Bey'e gitmemi önerdi numarasını verdi kendisini hemen aradım ve benimle samimi ve içtenlikle konuştu. Hemen randevu aldim, çok sevecen ve samimi bir sekilde karşıladı..bütün şikayetlerimi kendisine anlattım artık yaşam kalitem tamamıyla düşmüştü ilk muayenemde, tedavi olma istegim varsa ameliyat endikasyonum oldugunu, fayda görebilecegimi söyleyerek, bana (TVT) diye bir operasyon önerdi. Operasyonla ilgili olumlu, olumsuz olabilecek her şeyi tüm içtenlikle anlatarak bilgilendirdi. O gün hemen ameliyat olmaya karar verdim. Aralik 2024 tarihinde ameliyatımı oldum. Şu an bir buçuk ay oldu ve o kadar çok rahatım ki her şey yolunda. Rshatlıkla öksürebiliyorum, hapşirabiliyorum, sporumu yapabiliyorum bence bundan daha güzel bir şey yok. Hiçbir şikayetim kalmadi. Benzer sorunlari olan bircok arkadasim var, hepsine de Alpaslan beyi tavsiye ediyorum. Tereddüt etmeden, gözü kapalı gidebilirsiniz. İYİKİ VARSINIZ HOCAM


A:A. (Diyarbakır)

Önceleri hissettigim,sonradan sarkmanın ilerlemesiyle daha da belirginleşen rahim sarkması beni mutsuz edip, yaşam kalitemi iyice bozmuştu. Yıllar önce tesadüfen TV kanalında Alpaslan hocamı Izlemiştim. Sonrasinda da kendisini araştırıp, yazdığı makalelerı okudum, videolarını izledım. Yıllardır bu işi yaptığını, çok güvenilir ve tecrübeli olduğunu farkettim. Akabinde de kendisini arayıp, bilgi aldım. Kendisiyle görüştüğümde, kendinden ve uyguladığı tekniklerden emin, anatomik başarı oranlarının %98 - 99 olduğunu söylemesi, yaptığı işin arkasında durması, hiç tereddüt etmeden ameliyat olmaya karar vermemi sağladı. Ekim 2023'de ameliyat oldum, sorunsuz geçti. 3 gün hastanede kaldım. Ameliyat olalı 3 ay oldu. Şu an kendımı çok iyi hissediyorum. Her açıdan çok memnun kaldım. Referans verebileceğim istisnai doktorlardan biridir. Hastayla gayet güzel iletişim kuran, her sorunuza anında cevap veren, işinde uzman, başarılı, güleryüzlü, pozitif doktorumu herkese tavsiye ediyorum Her safhada benimle yakından ilgilenen hocama sonsuz teşekkürler...


G. K. (Didim)

Merhaba ben 8 yıl once mesane sarkması teşhisi ile ameliyat olmuştum. 6 yıl sonra nüksetti, tekrar ameliyat olmam gerektiği söylendi, bu defa rahim de alındı. İki yıl sonra tekrar nüksetti, 3. ameliyatın çok riskli olduğu söylendi. İnternette araştırırken Dr. Alpaslan Çalışkan'ın makalesini gördüm, okudum araştırdım. Kendisini aradım. Çok kibar, ilgili ve alakalı bir insanla karşılaştım. Başka şehirde olmama rağmen harika bir organizasyonla ameliyat oldum. Çok çok teşekkür ediyorum. Ben doktorumu tanımakla Çok geç kaldım. Bu yazıyı yazma nedenim, benim gibi sorunları olan arkadaşların yanlışa düşmemesi. Psikolojik olarak çok zor zamanlar geçirmiştim. Ameliyatım da sorunsuz geçti. Önceki ameliyatlardan sonra yaşadığım ve ameliyat öncesi yaşadığım sorunlar tamamen geçti. Doktorum sentetik yama maddeleri de kullanarak komple onarım yaptı. %99 tekrar etme sorunu yaşamayacağım söylendi. İyi ki tanımışım. İyi ki var, sayın doktoruma sonsuz teşekkürler ediyorum.


F. A. (Osmaniye)

Ben emekli sağlık personeliyim. Bel fıtığı ameliyatından sonra rahim sarkması nedeniyle bulunduğum bölgedeki kadın doğum doktoruna gittim. Ameliyat olmam gerektiğini ve rahmimin alınması gerektiğini söyledi, ameliyat oldum. Ameliyat başarılı olmadı. 6 ay sonra başka bir kadın doğumcuya gittim, tekrar ameliyat olmam gerektiğini söyledi. Ameliyat oldum ama bu ameliyat da başarısız oldu. Rahatsızlığım daha fazla arttı. Bu nedenle bu alanda tecrübeli doktor arayışına başladım. Geliştirmiş olduğu teknik ve methodlarla bilinen pelvik taban cerrahisi alanında tedaviler yapan Dr. Alpaslan Çalışkan ile iletişime geçtim. İnternet yorumlarından yola çıkarak kendisiyle telefonla görüşüp durumu anlattım. Kendisi de bana yapılması gerekenleri anlattı. Randevu alarak ameliyat tarihimi belirledik ve ameliyatımı Denizli’de Odak hastanesinde 2023 temmuz ayında oldum. Ameliyatım başarılı geçti. Alpaslan Çalışkan bey sayesinde bütün rahatsızlıklarından Allah’a şükür kurtuldum. Bu gibi rahatsızlıkları olan bütün hastalara Dr Alpaslan Çalışkan beyle görüşmelerini tavsiye ederim. Saygı ve selamlar


F. Ö. (İstanbul)

42 yaşında 2 çocuk annesiyim, İstanbul'da ikamet ediyorum. 5 yıldır rahim sarkması problemi yaşıyordum, yasam kalitem iyice azalmisti. Gittiğim jinekologlar ameliyat olmam gerektiğini, fakat ameliyattan sonra ömrümün sonuna kadar 3 kilodan fazla ağırlık kaldırmamam gerektiğini söylüyorlardı. Bu durumdan iyice rahatsiz olmustum..Araştırmaya başladım, internette arastirma yaparken Dr Alpaslan Çalışkan'ı gördüm. Yıllardır bu işi yaptığını çok tecrübeli ve güvenilir olduğunu farkettim. Dr Alpaslan beye ameliyat olan hasta düşüncelerini okurken, tamam aradığım doktor bu dedim ve ameliyat olmaya karar verdim. Hemen Alpaslan beye mesaj attım. Sağolsun doktor bey dönüş yaptı ve ameliyat günü belirledik. İstanbul'dan Denizli'ye özel Odak hastanesine gittik,.o gün yatış işlemleri yapıldı, ertesi gün ameliyat oldum. Ameliyatım sorunsuz geçti, toplam 3 gün hastanede kaldım. Şu an ameliyat olalı 55 gün oldu (17.08.2023). Ameliyat süreci kişiden kişiye değişebiliyor. Herkesin yapısı ve iyileşme hızı birbirinden farklı olduğundan benim ağrılarım 1 ay kadar sürdü ama dayanilmayacak düzeyde hiç olmadı, ağrı kesicilerle geçti. Şu an ara ara ağrılarım oluyor ama dr bey iyileşme süreci 3 ay demisti. 3 ay dolunca daha da iyi olacağım inşallah. Rahim sarkmamdan, elime gelen büyük kitleden eser kalmadı ve bu olurken hiçbir doku, organım ve rahmim alınmadı. Alpaslan bey iyi ki var, kendisine ve ekibine çok ama coookk teşekkür ediyorum.


E.D. (Antakya)

Merhaba, 45 yaşındayım,10 yıldır ilerı derecede rahim sarkması vardı, top şeklinde ele geliyordu, çok sık lavaboya gıdıyordum, büyük tuvaletimi yapmakta zorlanıyordum, bu şikayetler çekilmez olmuştu. Antakya'da gittiğim doktorlar rahmimin alınması geretığını soyledıler, bense rahmimin alınmasını istemıyordum. Araştırmalara başladım internette Dr. Alpaslan Çalışkan beyi gördüm, hasta yorumlarına baktım ve ameliyat olmaya karar verdim. Doktor beyi aradım durumu anlattım, benı çok iyi anladı, detayları anlattı. Denızlı'ye gittik, gerekli tetkıkler yapildı ameliyat oldum. Çok başarılı geçtı, 2 gün hastanede yattım. İlk bır ay hafif ağrılarım oldu yavaş yavaş ağrılar geçmeye başladı şimdi 3 ay oldu. Yenıden doğmuş gibiyim, tum şikayetlerım geçti işime yenı geri döndüm. Allah Alpaslan beyden razı olsun, kafamda soru işeretı bırakmadı. Bu rahatsızlığı olanlar gonul rahatlıgıyla amalıyat olabilir. Dr Alpaslan beye binlerce kez teşekkür ederim, sayesınde büyük bir dertten kurtuldum.


E. D. (Balikesir)

Balıkesir Altınoluk'ta yaşamaktayım. 2022 yılında idrar kesesi sarkması problemi ile iki ayrı kadın doğum uzmanına muayene oldum. İlk doktor ameliyat olmama gerek olmadığını, olsam bile sarkmanın tekrar edebileceğini söyledi. İkinci Doktor ise idrar kesesi ile birlikte rahmimin de sarktığını ve rahmin alındıktan sonra idrar kesesinin askıya alınabileceğini söyledi. Her iki doktorun da farklı görüşleri karar vermemi zorlaştırdı. Sıkıntılarım had safhadayken, çaresiz ve umutsuzca yeni doktor arayışına başladığım sırada internette Alpaslan Hocamın hasta yorumlarına rast geldim. Yorumları okuduktan sonra Alpaslan hocamla iletişime geçtim. Telefonla tanıştığım ve sıkıntılarımı anlattığım ilk anda bile çok rahatladım. Bana verdiği güven duygusuyla hemen ameliyat olmaya karar verdim. 21 Haziran 2023 tarihinde Denizli Özel Odak Hastanesi'nde bizzat kendisi tarafından ameliyat edildim. Çok şükür ameliyatım son derece başarılı geçti. Operasyon öncesi olduğu gibi sonrasında da her safhada sağolsun benimle yakından ilgilendi. Operasyon sonrası hiç sorunum olmadı diyebilirim.

O günden sonra ruhen ve bedenen çok rahatladım ve sıkıntılarım tamamen sona erdi. Doktor Bey in hastasına karşı yakın ilgisi, samimi ve güleryüzlü yaklaşımına ilaveten, hastane personelinin hastaya karşı tutumundan çok memnun kaldım. Ameliyatımdan iki gün sonra 23 Haziran'da taburcu oldum. O günden bu yana çok şükür iyiyim ve hiçbir sorunum kalmadı. Alpaslan hocamdan Allah razı olsun.Kendisine sonsuz teşekkürler ediyorum. Bu tür sıkıntısı olan her hastaya acil şifa diliyor ve Alpaslan Hocamı gönül rahatlığıyla tavsiye ediyorum.


N. Ö. (Eskisehir).

61 yasında emekliyim, Eskisehir'de yaşıyorum. Mayis 2023 tarihinde internet yorumlarindan buldugum Dr. Alpaslan Çalışkan'a ameliyat oldum. Benim gibi sorunları olanlara faydalı olabilmek adına deneyimlerimi paylaşmak istedim. Benim idrarimi tutamama, ileri derece rahim sarkmasi, gece gunduz devamli idrarimin gelmesi sorunlarim vardi. Sürekli ped kullaniyordum. Üstelik doktora gitmeye de çok korkuyordum. Hastalığım bu yüzden daha da ilerledi. Hazneden çıkan kitle yüzunden idrar kesemi tam bosaltamiyordum, yaşam kalitem iyice düşmüştü. Bulunduğum yerde gittigim doktorlar bana "ameliyat yaparız ama büyük olasilikla tekrarlar, yine olusabilir, başari şansi %50 civarinda" dediler.

Artık canima tak edince internette arastirdim. Op. Dr. Alparslan ÇALIŞKAN'a ait yorumlar dikkatimi çekti ve kendisini aradım. Konuştuk, konuşmaları aynı yorumlardaki gibi çok güven vericiydi. Hastanesinin bulunduğu Denizli'ye, Odak Hastanesine gittik. Muayenede 4.derece komple genital organlarin sarkması teşhisi konuldu. 2 saat süren basarili, sorunsuz bir ameliyat gecirdim. Ameliyat sonrasi kisa sürede gunluk yasantima döndüm. Önceki sikayetlerimin hepsi geçti ve bana ömür boyu hicbir kısıtlama olmadan (ağır iş, spor dahil) yaşayabilecegimi söyledi. Ameliyat olalı 3 ay geçti. Doktorum sayesinde sagligima kavustum. Kendisine surekli dua ediyorum, Allah razı olsun. Kendimi harika hissediyorum.


P. S. (Manisa)

Aşağıdan sarkan, elime gelen bir şey vardı. Başvurduğum üniversite hastanesinde rahmimde alınarak ameliyat edildim. Keşke hic gitmeseydim, aynı sorunlarım birkaç ay içinde tekrarladı. Araşırmalarımda bunun kalıcı ve etkili bir yaklaşım olmadığını öğrendim.Tekrar gittim, bir sey yapamayiz dediler ve geri gonderdiler.Tam ümitsizliğe kapılmişken internet üzerinden Dr. Alpaslan beyi buldum. Telefonla beni her konuda bilgilendirdi. 2023 Mayıs sonu basarılı bir ameliyat gecirdim ve sayesinde sagligima kavustum. İlk ameliyattan çıktığım anda bile bir şeylerin yolunda olmadığı belliydi. Alpaslan beyi boyle sorunu olan herkese tavsiye edebilirim.


N.Ç.

Nazilli'de oturuyorum, 3 yıldan beri idrarımı tutamama ve haznemin dışarı çıkmasi sorunum vardı (daha önce rahmim alinmisti). Gitmediğim hastane, kadin doğum uzmani kalmadı. Yaşım 72 oldugu icin çogu doktor ameliyat yapamayız riskli diye ilgilenmedi, hatta kalici idrar sondasi ile yaşamak durumunda kalabilecegim söylendi. Başvurdugum tüm hastanelerden olumsuz sonuçla ayrıldım, psikolojim daha da bozuldu. Denizli'de yasayan bir yakijnimiz Dr. Alpaslan beyi tavsiye etti, gel bu doktor çok iyi dedi. Artık son şansımi denedim, iyiki de denedim. Denizli Odak Hastanesi'nde Dr. Alpaslan Çalışkan hocamıza muayene oldum, sonrasinda yaklaşık 2 saatlik bir operasyon geçirdim. Şu an Allah razı olsun 🙏 çektiğim eziyetlerden Dr. Alpaslan Çalışkan beyin sayesinde kurtuldum. Aradan 4 ay gecti, hicbir sorunum kalmadi. Allah razı olsun herkese tavsiye ediyorum Allah'ım kimsenin başına vermesin 🙏🙏


H. Y. (Tekirdağ)

Tekirdağ'dan bir arkadaşım sayesinde doktorumu buldum. 15 yıldan beri idrarımı kaçırıyordum, son birkac yildir artık bezle yaşıyordum. Bayağı doktora gittim, çare bulamadılar, ikna edici çözüm sunamadilar, ya da ben yapamam dediler taki bu hocamla tanışana kadar. Gerçekten şuan o kadar iyiyim ki sanki yeni doğmuş gibiyim yani çok memnunum şu an. Böyle bir sıkıntısı olan herkese öneriyorum, kesinlikle güvenle yaptırabilirsiniz.


Aygen D.(İstanbul)

Merhaba,
Annemiz Aygen D. yaklaşık 3 ay kadar önce Opr. Dr. Alpaslan Çalışkan’a mesane sarkması ameliyatı oldu. Bu ameliyata karar vermesi yaklaşık 8 ay kadar sürdü. Annem eczacı olduğu için, ileri yaşı (74) ve kalbindeki aritmi nedeniyle uzun süre erteledi bu ameliyatı. Seyahat etmeyi çok sevdiği için bu sağlık sorunu yaşam kalitesini de ciddi şekilde etkiliyordu. Bizler de her ne kadar sağlığına kavuşmasını istesek de böyle bir konuda kararı kendisine bırakmıştık. Ancak nihayetinde gerek Odak Hastanesi gerekse Dr. Alpaslan Çalışkan ile ilgili okuduğu yorumlar, hekimin tecrübesi, geliştirdiği teknik ve okuduğumuz hasta yorumları neticesinde annemiz bu ameliyatı Dr. Alpaslan Bey’in yapabileceğine ikna oldu.

Uzun yıllardır sağlık iletişimi alanında çalışan biri olarak, hasta yorumlarının en iyi referans olduğunu inandığım için, süreci detaylarıyla paylaşmak istedim. Bizim gibi tereddütleri olan başka hastalar da vardır, olacaktır mutlaka. Hiç çekinmeden Dr. Alpaslan Bey’e danışabilirsiniz Annemizin operasyonunu başarıyla gerçekleştiren Dr. Alpaslan Çalışkan ve ekibine çok teşekkür ederiz.


C..B (Bakü)

Azerbaycan’dan selamlar. Ben 47 yaşında, iki çocuk annesiyim .16 yildır rahim sarkmasından dolayı çok zorluk çekiyordum çok araştırdım internette Dr Alpaslan beyi buldum ve amaliyyat olmaya karar verdim .Ancak pandemiden dolayı Turkiyeye gidemedim. Kendi memleketimde Azerbaycan'da amaliyyat oldum .Amaliyyatdan 20 gün sonra anladım ki amaliyyat başarısız geçmiz ve her şey önceki gibi dışarıdaydı .Dr bana gel tekrar amaliyyat yapalım söyledi.Tekrar aynı şeyi yaşamak istemedim .Artık karar verdim ki Alpaslan beyle konuşub amaliyyatı Denizlide yaptırıcam. Alpaslan beye telefon açıb konuşdum ve amaliyyat günümü aldım, cünki konuşurken bana güven verdi. 21.02.2022 tarihinde amaliyyat oldum .Alpaslan bey amaliyyatın başarılı oldugunu söyledi. Bir kadın olarak çok mutlu ve sevinçliydim .Dr Alpaslan beye ve ekibine sonsuz teşekkür ederim .Amaliyyatdan sonra iki ay kuyruk sokumunda ve sag ayagımda agrılarım oldu. Şimdi artık her şey geride kaldı , Alpaslan beyin sayesinde her gün saglıgıma kovuşdugum için şükr ediyorum ve Alpaslan beye dua ediyorum iyi ki tanımışım Alpaslan beyi .Rebbim uzun ömürler versin, başarıları devamlı olsun inşallah. Her kes hiç tereddüt etmeden Dr Alpaslan beye amaliyyatını yaptırsın. İnşallah herkes de şifa bulur. Elleri altın doktorumuz iyi ki varsınız.


G. D. ( Kütahya)

Merhaba,
Geçen yıl vajinamdan elime gelen bir et parçası beni tedirgin etti. İnternetten araştırdığımda bunun rahim sarkması olabileceği bilgisine ulaştım ve bir kadın doğum doktoruna gittim. Rahmimin sarkmış olduğunu,çok ileri boyutta olmadığını, yaşam kalitesi bakımından araştırıp egzersiz gibi yöntemlere başvurabileceğimi söyledi. En kesin çözümün rahmin alınması olduğunu, bunun için daha genç olduğumu söylerken rahmimin de sağlıklı olduğunu dile getirdi. Kafamda soru işaretleri ile döndüm. Birkaç ay sonra yaz tatiline girdiğimizde bu sarkma sanki fazlalaştı. İnternete "Rahim Sarkması" yazdım ve karşıma çıkan bilgileri okumaya başladım. Bazı doktor isimleri çıktı karşıma. Onların da paylaşımlarını , yapılan yorumları sabırla ve itinayla okudum. Alpaslan Hocam da bunlardan bir tanesiydi. Anlattığı yöntem, farklılığı ve en önemlisi rahmin korunarak ameliyatın yapılması bana mantıklı geldi. Tüm detaylarına kadar anlatıyordu. Yorumlara baktığımda birçok hastanın önceden klasik yöntemlerle ameliyat olup rahimlerinin alınması ve sonrasında tekrar eden idrar torbası, bağırsak gibi sarkmalarının onları çözüme ulaştıramamış olması aklıma aylar önce gittiğim doktorun sözlerini hatırlattı: Rahmin alınması çözüm değil, dedim. Yaratılışımda beni tamamlayan bir organı almak ve sonrasında diğer sarkmaların tekrar ortaya çıkması o organı gereksiz yere feda etmekten başka bir şey değildi. Eğer o organ hastalıklıysa durum başka tabi. Bu hastaların sonrasında Alpaslan Hocamla iletişime geçtiklerini.aslında rahimlerinin alınmadan da çaresinin olduğunu öğrendim. Kimisi alınan rahminin sonrasındaki aksaklıkları gidermeye çalışmış kimisi de rahmi alınmadan iletişim kurup gereken ameliyatı olmuş. İşte aradığım bu,dedim ve hocamla iletişime geçtim.Sakin, insanı rahatlatan bir ses tonu kendimi daha rahat ifade etmemi sağladı.Tedavinin ilk basamağı olan doğru iletişimi de kurduk. Hastalığımın boyutunu birtakım sorular ve adımlarla tespit etti. 28 Temmuz 2022'de Özel Odak Hastanesinde ameliyatımı oldum. Ameliyattan sonrası çok zordu benim için. Yaklaşık bir ay yattım ve ayağa kalktığımda kalça kemiğimde müthiş bir baskılama vardı.Doktorum üç ay dedi ve o süreci tamamlamama on gün kaldı.Eylülden beri işimin başındayım ,hafif ağrılarım oluyor haliyle,daha iyi olacağım. Elime gelen bir şey yok ve bu insanı rahatlatıyor. Velhasıl rahmimin korunarak ameliyatımın olması, ilgili personel ve hastaneyle bu işi başarmak;en önemlisi işini iyi yapan, mütevazı, insana değer veren bir doktorla yolumun kesişmesi benim için en büyük şanstı.Hocama,hastane çalışanlarına teşekkürü bir borç bilirim.Kütahya'dan selamlar...


H.Ç.

Alanya-Antalya dan Denizli Odak Hastanesinde Dr. Alpaslan Çalışkan'a 18-Temmuz 2022 tarihinde mesane sarkmasından ameliyat oldum, sağlığıma kavuştum. İki yıl önce vajinam içinde bir şişlik hissettim sık sık idrara çıkma yanma gibi gibi şikayetlerim vardı. Alanya da ve Kocaeli'nde kadın hastalıkları ve üroloji doktorlarına muayene için gittim, mesane sarkması teşhisi konuldu. Fakat gittiğim doktorlar ameliyat olmam gerektiğini söylediler, ama biz bu ameliyatı yapmıyoruz dediler. Bunun üzerine Türkiye de internetten rahatsılığımın tedavisi için hastane ve doktor araştırdım. Geliştirmiş olduğu teknik ve metotlarla bilinen, pelvik taban cerrahisi alaninda tedaviler yapan Dr. Alpaslan Çalışkan ile iletişime geçtim, Alanya dan Denizli ye muayene için gittim. Beni muayene ederek gerekli açıklamaları yaptı, ameliyat ile sağlığıma kavuşacağımı açıklayarak ameliyattan önce 20 gün kullanmam için vajinal krem verdi. 18-Temmuz 2022 tarihinde ameliyatla mesane, rahim bağırsaklarin son kismindan komple fuzeltme ameliyati oldum. İki gün hastanede tedavi gördüm çıktım. İlk iki hafta hafif sıkıntılarım oldu, şimdi yaklaşık üç ay oldu sağlığıma kavuştum, mutluyum bütün sıkıntılarım geçti. Beni sağlığıma kavuşturan doktorum Alpaslan Çalışkan'a ve ekibine çok çok teşekkür ederim. Sizler hep var olun, başarılı, mutlu olun. Sevgi ve saygılarımla.


B. T. (Izmir)

Merhaba, 61 yaşında emekli öğretim üyesiyim. Dr. Alpaslan Çalışkan Bey'i İnternet yorumlarından bulduğum için ben de kendi deneyimlerimi paylaşmak istedim. Gece ve gündüz olmak üzere gerçekten bana cehennem azabı gibi gelen çok fazla idrara gitme sorunum vardı. Birçok üroloğa görünmeme rağmen farklı ve yanlış teşhislerle bir türlü düzelemiyordum. Bir ürologun, sorunumun pelvik tabanda olabileceği uyarısıyla araştırmalara başlayıp Alpaslan Bey'e ulaştım. Muayene sonrası rektosel ve rahim sarkması teşhisiyle ameliyat oldum. Alpaslan Bey'in yöntemi ile rahimimin alınmamasına sevindim açıkçası. Ameliyat sonrası ilk 2 aya kadar sıkıntılarım hiç geçmedi ve çok fazla sıkıntılı bir dönem geçirdim. Ancak 3. aydan itibaren yavaş yavaş toparlanmaya başladım. Hala çok fazla tuvalet sorunum olması nedeniyle Alpaslan Bey, mesanenin fionksiyonel sorunlari da olabilir diyerek Urolog arkadasi Prof. Dr. Ali Zümrütbaş'a yönlendirdi. Beni takip etmekten hiç vaz geçmedi. Bu açıdan kendisinden çok memnun kaldım. Bende sözünü ettiğim rahatsızlıklar dışında interstisyel sistit de varmış. İlaç tedavisine başlandı. Şu an ameliyatin üzerinden 6 ay geçti. Yaşam kalitem inanılmaz arttı. Tuvalete çıkışları %70-80 azaldı. Geceleri uyku uyuyabilmeye başladım. Ülkemizde böyle iyi doktorların olması çok sevindirici. Her iki doktoruma da teşekkür ediyorum. Alpaslan Bey'in tecrübesine ve ilgisine güvenmenizi tavsiye ediyorum ve tekrar teşekkür ediyorum.


Y.G (İzmir, Temmuz 2022)

İzmir’den selamlar,
56 yaşında üçüncü derece rahim ve idrar kesesi sarkması sorunu yaşayan bir hastaydım. Gittiğim kadın doğum doktorları tek çözüm ameliyat dediler.Kadın doğum doktorlarının çoğunluğu bu ameliyatı yapıyorum deseler de ben her işte oldugu gibi bu alanda uzmanlaşmış doktor arayışdaydım. Bu sırada eşim internetten Dr. Alpaslan Bey’i bulmuş. İyi ki internette bir çok hasta başından geçenleri, doktor bey’in başarısını ve operasyon sonrası memnuniyetini anlatmış. Paylaşan tüm hastalara çok teşekkür ederim. Hemen doktor bey ile telefonda görüştüm. Beni sabırla dinledi ve her şeyi net bir şekilde izah etti.Telefonu kapatınca aileme söylediğim ilk cümle “ameliyat doktorumu buldum” oldu. O hafta ameliyat günümü belirledik ve Denizli’ye gittik. Sanki yıllardır tanıdığım doktorummuş gibi güven içinde 25.Mart.2022’de ameliyat oldum. İlk gün ayağa kalktğımda çok şükür eski rahatsızlığımdan eser kalmamıştı. Hastanede kaldığım 3 gün boyunca doğal olarak hafif ağrılarım oldu. Bu hafta ise üçüncü ayımı hiç şikayetim olmadan tamamladım. Özel Odak Hastanesi’nde çalışan bütün personel çok iyi ve ilgili. Doktorum Alpaslan Çalışkan Bey’e, ekibine ve sevgi dolu hemşirelerine sonsuz teşekkür ederim. İyi ki varlar ve güzel ülkemize değer katıyorlar. Her şey gönüllerince olsun.


S. C (Antakya)

Merhaba, 40 yaşında üç çocuk annesiyim.13 yıldır rahim sarkması problemi yaşıyordum. Hatay, İskenderun , Osmaniye , Dörtyol ve Adana'da özel ve devlet hastanelerine gittim.Bana doktorlar rahmimin alınacağını söylediler. Son bir yıldır Adana şehir hastanesi doktorlarına gittim. Bana bir doktor rahmimin yukarı asılma ameliyatı yapacağını söyledi. Bundan bir buçuk ay önce ameliyat oldum. Ameliyattan çıkınca öleceğimi zamnettim. Çok kötü ağrılarım vardı. Bana başarılı geçti ameliyatınız dediler. Malesef ortada başarılı geçen bir ameliyat yoktu, her sey ameliyata girmeden onceki gibi dışardaydı. Bana seni tekrar ameliyata alıp komple rahmini alacağız dediler ve beni kötü bir durumda taburcu ettiler. İnternetten Denizlideki Dr. Alpaslan beyi buldum. Hemen arayıp durumumu anlattım. Beni çok anlayışla karşıladı. Kendisinden randevu istedim. Yeni ameliyat olmuşsunuz sizi bir buçuk ay sonra ameliyata alalım dedi. Bir buçuk aydan sonra gittim. Beni muayene etti. Muayeneden sonra sizde komple rahim, idrar kesewi ve kalın bağırsagin son kısmının sarkması var dedi. Ertesi gün ameliyat oldum (21.05.2022). Ameliyattan önce anatomik olarak %98 - 99 garanti verdi. Dediğinden fazla bile oldu ameliyatım başarılı geçti. Sadece bir iki gün ağrılarım oldu. Çok şükür iyiyim. Gerçekten işinde uzman ve başarılı bir doktor. Kendisi güler yüzlü ve sıcakkanlı samimi biri. Hasta olan herkese tavsiye ediyorum. Dr. Alpaslan Beyden ve ekibinden Allah razı olsun. Allah yolunuzu açık ve başarılarınızı daim etsin.


M. N. (İzmir)

Çocukluğumdan beri idrar kaçırma şikayetim hep vardı. Son zamanlarda ağır kaldırmayı gerektiren işler yapmak zorunda kaldım. Artık idrar torbam iyice sarktı ve yürürken zorlanıyordum. İdrar torbamı kaldırmak için bir üniversite hastanesinde operasyon geçirdim ancak bir fayda göremedim ve eskisinden daha kötü oldum. Ayağa kalktığım anda tüm idrarım istem dışı boşalıyordu, bu yüzden neredeyse ayağa kalkmadan yaşıyordum. Yaptığımız araştırmalar sonucunda Dr. Alpaslan Çalışkan ile tanıştık. Doktor bey "Zincirlenmiş vajen sendromu" tanısı koyarak iki aşamalı bir operasyon planı önerdi. Başarılı ameliyatların ardından sağlığıma tamamen kavuştum. Eskisinden de daha iyi oldum. Yaşadığım bu zor ve kaygılı süreç boyunca her zaman yanımda olan kendimi çaresiz hissettiğimde beni tekrar umutlandıran Dr. Alpaslan Çalışkan’a çok teşekkür ederim. Ayrıca her zaman güler yüzle sorularımıza cevap verdiği ve her zaman ona ulaşabildiğim için de çok teşekkür ederim.


A. V. (Ankara, 2022)

Ben 69 yaşındayım ve Ankara'da yaşıyorum. Kendimde bir değişiklik farkeder etmez hemen bir jinekoloğa gittim. Muayene sonrası bana 3. derece mesane sarkması ve rahim arka duvarı sarkması teşhisi kondu. Yaşantıma fazla ayakta kalmadan, ağır birşey kaldırmadan, ıkınıp zorlanmadan devam etmem gerektiği ama kesin çözümün ameliyat olacağı ve de ameliyatın bu konu üzerine uzman bir hekim tarafından yapılmasının çok daha iyi olacağı söylenince hiç düşünmeden internet üzerinden arayışa girdim. Dr.Alpaslan Çalışkan Beyin rahim ve mesane sarkma ameliyatları hakkındaki bilgilendirmesi, metodu ve başarı oranı çok ilgimi çekti. Bir de ameliyat olmuş hasta yorumlarını okuyunca kararımı verdim. Hemen kendisini aradım bana her şeyi çok güzel anlattı. Ne zaman istersem ameliyat edebileceğini söyledi. Hemen güvenmenin verdiği o rahatlamayı hissettiğimi hatırlıyorum. Ekim sonu Denizli'ye uğradık muayene oldum Alpaslan bey ameliyat olmayı planladığım zamandan bir ay once kullanmaya başlamamı istediği bir krem önerdi. Ankaraya döndükten sonra işlerimi düzenimi ayarlayıp kendimi hazır hissedip telefonla ameliyat günü aldım. 17 ocak 2022 de ameliyatım gerçekleşti. Her şey çok şükür çok rahat geçti. Alpaslan bey 2.gün çıkabileceğimi söyledi ama ben bir gün daha kaldım zira Ankara'ya dönmek için uzun bir yol vardı önümde. Otobüsle dönmemize rağmen rahat bir yolculuk geçirdim. İlk bir hafta on gün kadar sadece otururken ağrılarım oldu. 10 gün sonra oldukça rahatladım.Şu an 2.5 ay oldu ve kendimi harika hissediyorum ve de Alpaslan Beyi bulabildiğim için Allaha şükrediyorum. Bir kaç gün evvel Ankara'da jinekolojik muayene oldum. Buradaki doktorum da her şeyin yolunda olduğunu beni çok iyi bulduğunu söyledi. Ara ara aklıma takılanları sormak için Alpaslan beyle telefon görüşmelerimiz oldu. Sağolsun beni her zaman aydınlattı içimi rahatlattı. Aradığımda meşgul bile olsa bana mutlaka geri dönüş yaptı. Sonuç Alpaslan bey harika bir doktor, gönül rahatlığıyla bu gibi problemi olanlar gidip ameliyat olsunlar. Çevremde herkesede tavsiye ediyorum. Ameliyatım sırasında Odak Hastanesi ve tüm çalışanlarından da çok memnun kaldım. Beni sağlığıma kavuşturan Dr.Alpaslan Çalışkan Beye ve tüm Odak Hastanesi personeline sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.


Joanne A. (İngiltere)

I have suffered with Stress Incontinence for many years. As I increased in age the symptoms became severe especially with coughing, sneezing and laughing. The consultants in the UK were unable to help as the procedure required is not available anymore in the UK.

In late January this year I made contact with Dr Alpaslan Caliskan who advised that he was able to help me. After many calls and texts and an in depth conversation about my symptoms and health I travelled to Turkey to have the procedure. After examination Dr Alpislan advised that I should have the Mid Urethral Sling (TVT). My operation was completed on 28th February. The operation went well and I was discharged next day. For 3 days I was symptom free with no leakage whatsoever, however after this time I developed severe urge incontinence, and when I was in the standing position I would leak badly. I had to return to the UK so I contacted my own Doctor. I was tested for a Urine infection which was negative, the urge incontinence carried on for a few weeks and I was becoming anxious. My UK Doctor advised that I was extremely constipated and prescribed treatment to help with this. Once I had managed to clear the constipation the leakage stopped immediately. My Doctor advised that my bowel had been pressing on the bladder causing the urge incontinence. I no longer have any incontinence and am able to carry on with my life normally.

Dr Alpislan has been extremely helpful and I would recommend him to anyone. The service I received was extremely professional, The operation was a success and I would not hesitate to recommend this Doctor to anyone. The surgery he performed is life changing. Of course there was some discomfort afterwards but after four weeks I am feeling great and can now live my life without the worry of urine leakage.


Hakime D.

Bende 17 yıldır idrar sıkışması vardı. Gittigim doktorlar, idrar torbası ve rahim sarkmasi olduğunu söylediler. Fakat ameliyat olmaktan , daha kötü olmaktan korktugum icin kaçiyordum. Ancak iki senedir idrarımi hiç tutamaz oldum. Arkadaşımın tasfiyesi üzerine izmirde doktora gittim. Ameliyatla miyomlarin var rahmini alacağız, idrar torbanı yukarı çekeceğiz dedi. Ben yine cesaret edemedim. Denizlide yaşıyorum, Alpaslan beye gittim muayene sonucu konuşmaları ve güler yüzlülüğü bana güven verdi. 20 aralık 2021 tarihinde ameliyat oldum rahimimi almadı rahim ve idrar torbami yukarı çekti son derece memnunum hasta doktor arası gayet güzel iletişim kuran hastayı piskolojik olarak rahatlatan güzel mütevazı bir hekim. Ekibinden de Alpaslan beyden de allah allah razı olsun böyle rahatsızlığı olanlara da tavsiye ederim.


Emine S.

Çocukluğumdan bu yana idrar kaçırma şikayetim vardı.Çocukluğumda doya doya ip atlayıp top oynayamıyordum. 7 yıl önce TOT ameliyatı oldum 1 yıl kadar şikayetlerim geçmişti. Ama sonra yine başladı aynı şikayetler. Yine doktor araştırmaya başladım 2021 mart ayında bir arkadaşımın tavsiye ettiği bir doktora ikinci kez tekrar ameliyat olmaya karar verdim. Çünkü artık sadece hapşima öksürmeyle kaçırmıyordum yolda yürürken bile kaçırıyordum. Operasyonu geçirdim 1 hafta sonra şikayetim geçmemişti ve moralim çok bozuldu. Artık kaderime razı olacaktım. Taki Alpaslan beyi buluncaya kadar. Çok ilgili samimi bir hekimdi. Bana muayene sonrası tekrar ameliyat olma şansim olabilecegini söyledi. Sorunun sidik borusu ile alakali oldugunu belirtti Korkarak üçüncü ameliyatimi oldum. Tam iki ay oldu ve benim sıkıntılarım çok şükür geçti. Rabbim Alpaslan beyden binlerce kez razı olsun. Benzer şikayeti olanlar kesinlikle hiç düşünmeden Alpaslan beye gitsin Artık gülmekten hapşırmaktan korkmuyorum.


Latife Ş. (Ankara)

65 yaşındayım Ankara' da yaşıyorum. 1 yıl öncesinde mesane sarkması rahatsızlığım oldu. Ankara'da yaptığım arastirmalarimda ve yaptığım doktor görüsmelerimde ameliyat yapabileceklerini fakat tekrar sarkma olabileceğini bana yüzde 30 - 35 garanti verebileceklerini söylediler tabii bu oran böyle bi ameliyat için çok azdı.Bu nedenle internette araştırırken Dr.Alpaslan Çalışkan beyin yaptığı ameliyatları ve hasta yorumlarıni okuyarak kendisine ulaştım, tabii hemen gidemedim. Bu 1 yıl içinde arayışlarım devam etti sonunda 2021 Aralık ayında Denizli ye gitmeye karar verdim neden mi? çünkü hiç tanımadığım ve görmediğim bir kişi telefonda bana o güveni vermişti. 8 Aralıkta yola çıktık, 9 Aralıkta ameliyat oldum 10 Aralıkta da arabamizla oturarak hiç bir sıkıntı yaşamadan Ankara'ya döndük. Doktorum ameliyatimin çok başarılı geçtiğini ve bir daha böyle bi sorun olmayacağının garantisini verdi. Şu anda 3 ayım bitti tekrar kontrole gittim, her seyin iyi olduğunu söyledi. Ben bu yazıyı yazmayı kendime bi borç olarak gördüm çünkü ben de Dr.Alpaslan beyi internetten böyle yorumlar yazan kişiler sayesinde buldum, bu nedenle benim gibi bu hastalığı olan kişilere bi yardımım olsun istedim. Doktorumuza gelince çok şeker, guleryuzlu, hastasına her zaman telefonda bile açıklayıcı bilgiler veren attığım mesajlara anında cevap veren, ulaşılabilen güvenilir bir doktordur. Bu nedenle bu yazımla da kendisine bir kez daha şükranlarımı sunarım. İyiki varsın doktorum.


Özay D. (Istanbul)

Rahim, idrar torbası, bağırsakların son kısımında sarkmam vardı. Buna bağlı geçmeyen karın ağrım, idrar yapmakda zorlanmam nevcuttu. Dr Alpaslan beyin sayfasına tesadüf rasladım. Randevu alarak İstanbul' dan Denizli Odak Hastanesine gittik. Doktorumun muayene sonucu uzaktan geldiğim için ertesi günü ameliyat oldum. Bu gün üçbuçuk ay oldu tüm şikayetlerim bitti. Normal sağlıklı yaşantıma geri döndüm. Hiçbir sıkıntım yok. Doktorumun şahsı ilgisi, insanlığı, hekimliği ve hala aradığımızda hastasına geri dönen tavsiye edebileceğim doktorlardandır. Dr. Alpaslan beye, ekibine ve servisdeki hemşirelere ilgi alakalarından dolayı tekrar teşekkür ederim.


Tamara S.

52 yaşındayım, bende 14 senedir komple rahim sarkması vardı. Ankara'da Antalya'da doktorlara gittim, gittigm her doktor rahimin alınması gerektigini söyledi. Denizli'de bir doktor tavsiyesiyle Alpaslan Bey'in yanına gittim. Randevu çok iyi gecti, güler yüzüyle samimiyetiyle çok iyi bir insan. Bana % 98 - 99 garanti verdi, rahimi almadan sarkmayi onaracagini söyledi. 12 .08. 2021 ameliyat günü aldım, çok başarılı gecti. Allah doktor Alpaslan beyden ve ekibinden razı olsun. Sadece 1 hafta ağrılarım oldu sonrasında çok şükür iyim ve hiç bir agrim yok rahat hareketlerini yapabilyorum. 3 ay sonra Ankara da baska bir doktora kontrola gittim. Bana çok başarili bir ameliyat olmus dediler hic bir sorun olmadiğini soylediler. .Alpaslan beye 3 ay sonra gidememin sebebi mesafenin uzak olmasiydi ve kendisi de bana kontrole gelmesem olurmu dedigimde "ben ameliyat masasinda 99.9% 3 ay sonra ne gorecegimi biliyorum, ona gore onariyorum, sikayetiniz yoksa gelmenize gerek yok" dedi Alpaslan beyi seçerek ne kadar dogru bir karar verdiyimi bir kes daha anladim . 3 ay boynca her yazdiğim soruya sabirla cevap verdi .şu an hersey yolunda hiç ameliyat olmamiş gibiyim yillardir yasadigim sıkıntıların hic biri yok. Iyiki de Alpaslan beye ameliyat olmusum .Bana göre Türkiye'nin işinde uzman ve çok başarılı merhemetli güler yüzlü sıcak kanlı bir doktor herkese tavsiye ediyorum. Allah sizden razı olsun başarılarınız daima olsun, sonsuz tesekkurler ederim.


Emine S. (Yozgat)

35 yaşındayım 2019 da normal doğum sonrası rahim sarkmasi şikayetim oldu. Ankara'da gittiğim doktor hayli korkuttu beni bir bardak su dahi tasirsam sıkıntı yaşayacağımı ifade etti çok üzüldüm ve hayli yıprandım😥 o dönemde eşim Alparslan hocamı buldu aradık görüştük her şeyi izah ettim ve ameliyata karar verip yola düştük (Yozgat'tan Denizli'ye gittik) tam üç ay oldu ameliyat olalı tam iyileşme olduktan sonra yazmak istedim çünkü korkup doktora gidemeyen hanımlar için önemli. Çok şükür her şey yolunda agrilarim çok oldu ama bu tamamen benim ağrı eşiğimin olmamasından kaynaklı zira bu yüzden Alparslan hocamı da hayli yordum. Doktorum o kadar işinin ehli biri ki hiccc korkmadan gözünüz kapalı gidip sağlıklı günlere kavuşun. Ne zaman arasak dönüş yapıp yakından ilgilendi asla ihmal etmedi beni buradan da tekrar tekrar teşekkür ediyorum değerli hocama🥰 Ve çalışma ekibi onlarda o kadar iyiydi ki hayatımda bu kadar nazik merhametli hemşirelerle karşılaşmamistim hastaneden çıktığım gün gidip bizzat kendilerinede teşekkür ettim. Sözün özü ülkemizde böylesi zor bir işlemi hakkıyla yapan ve biz kadınları sağlıklı günlere kavuşturan Alparslan Çalışkan hocama koşarak gidin ve sağlığınıza bir an önce kavuşun inşaAllah 😇


Ta.. (Ocak 2022)

52 yaşındayım, bende 14 senedir komple rahim sarkması vardı. Ankara'da, Antalya'da doktorlara gittim, gittiğim her doktor rahimin alınması gerektiğini söyledi. Denizli'de bir doktor tavsiyesiyle Alpaslan Bey'in yanına gittim. Randevu çok iyi gecti, güler yüzüyle, samimiyetiyle çok iyi bir insan. Bana % 98 - 99 anatomik düzelme garantisi verdi. Rahimi, hiçbir dokuyu çıkarmadan eski şekline getireceğim dedi. 12 Agustos tarihine ameilyat günü aldım ve çok başarılı ve sorunsuz bir ameliyat geçirdim. Allah Dr. Alpaslan beyden ve ekibinden razı olsun. Sadece 1 hafta ağrılarım oldu sonrasında çok şükür iyiyim ve hiçbir agrim yok. Hareketlerimi rahat yapabilyorum, bana göre Türkiye'nin işinde uzman ve çok başarılı,merhametli, güleryüzlü, sıcak kanlı bir doktoru. Herkese tavsiye ediyorum. Allah sizden razı olsun, başarılarınız daimi olsun.


Nur B.

Rahim ve idrar sarkması şikayetim ile ilgili yapmış olduğu operasyondan son derece memnun kaldığım Alpaslan Çalışkan beye çok teşekkür ederim. Gerek şahsı, gerek insanlığı ve hekimliği ile son derece memnun kaldığım ve referans verebileceğim istisna doktorlardan biridir. Hasta doktor arasında gayet güzel iletişim kuran hastayı psikolojik olarak da rahatlatan güzel mütevazi bir insandır. Ameliyatımın üzerinden 1 yıl kadar bir zaman geçti ve kendimi gayet iyi hissediyorum ve gittikçe bu daha da iyiye doğru gidiyor, ameliyat öncesi oldukça sıkıntılı bir dönemdi, şimdi ise iyiyim, kendisine çok teşekkür ederim!


S. S (İzmir)

Merhabalar, ben 51 yaşındayım. 6-7 yıldır rahim sarkması problemi yaşıyordum. Ancak başlangıçta bunun rahim sarkması olduğunu anlamadım gittiğim doktorlar da bana yanlış bilgi verdiler. Başlangıçta bu durum beni rahatsız etmiyordu ancak son altı yedi ay içerisinde hem fiziksel olarak hem de psikolojik olarak beni çok rahatsız etmeye başlamıştı, sokağa çıktığım zaman sürekli tuvalet arıyordum,dışarıya çıkarken pantolon giyemez olmuştum,çünkü görüntü çok kötü idi, sarkma gözle görülebilecek kadar büyüktü.

Sürekli doktor arayışında olduğum için internet üzerinden yaptığım araştırmada doktor Alpaslan Çalışkan hakkındaki yorumlar beni çok umutlandırdı, hemen kendisi ile iletişime geçtim ve durumumu anlattım doktor bey bana olacakları anlattı gelin hemen ameliyatınızı yapalım ve sizi rahatlatalım dedi. Ben izmir’de ikamet ediyorum Denizli iline gittiğim günün sabahında hastanede gerekli tetkikler ve muayenem yapıldıktan sonra doktor bay sarkmanın çok fazla olduğunu söyledi, 05.07.2021 tarihinde saygıdeğer doktorumuz çok başarılı bir ameliyat gerçekleştirdi, iki gün hastanede kaldıktan sonra üçüncü günü taburcu oldum ve kendi özel aracımızla Denizli İlinden İzmir İline çok rahat bir yolculuk gerçekleştirdik.

Bugün ameliyat olalı 3 ayı geçti, hiçbir sorunum yok, muayenemde de ameliyatın yüzde yüz başarı ile sonuçlandığı bundan sonra istediğim şekilde kendimi kısıtlamadan hertürlü hareket ve aktivitelerde bulunabileceğimi doktorum Alpaslan beyden öğrendim. Ameliyattan sonra kendimi yeniden doğmuş gibi hissediyorum.

Başta ameliyatımı gerçekleştiren samimi, sakin ve kibar tavırları ile hasta motivasyonunu yükselten sayın Uzman Op. Doktor Alpaslan Çalışkan bey ve ekibine, Denizli Odak hastanesi çalışanları ve kadın doğum servisinde hizmet veren tüm çalışanlara ayrı ayrı teşekkürlerimi sunuyorum. Ben çok memnum kaldım bu ameliyatı olması gereken bu konuda sıkıntısı olan herkese Alpaslan beyi kesinlikle tavsiye ederim, doktoruma teşekkürü bir borç bilirim.Sağlıklı günler dilerim.


İ. Ç (Belçika)

Ben 43 yaşında üç çocuk annesiyim. İlk doğum normal, iri bir bebek ikincisi ikiz sezaryan ile alındı. Elime bir kitle geldiğini hissettiğimde çok panikledim. Kendimce araştırdım. Bunun rahim sarkması veya idrar torbası sarkması olabileceğini öğrendim. Doktora gittiğimde muayene sonucunda bu şikayetimin rahim sarkması olduğu söyledi. Bana çözümün olduğu ve iyi olacağım söylendi. Bir kaç ay içersinde ameliyat olmaya karar verdim. Ameliyat sonrası rahim hala elime geliyordu. Fakat doktorum bunun öyle olmadığını iddia ediyordu. Ve bu durumun sonraki aşamasının rahim alma ameliyatı olduğunu söyledi. Ben zaten hastalığımı çok zor kabullenmiştim. Bana rahim alma tek çare olduğu söylendiğinde çok üzüldüm. Bu sürede hastalığım daha da ilerledi. Yürürken, elimde bir şey taşırken, ev işi yaparken çok zorlanıyor ve yoruluyordum. Kendimi artık her şeyden kısıtlar hale gelmiştim. Her zaman çözüm bulabileceğime inandım. Ameliyat sonrası sürekli rahim sarkması ile ilgili internette yazılanları okuyordum. Tesadüfen Alpaslan Beyin sayfasını buldum. Nerdeyse 1 yıl boyunca sayfaya yapılan yorumları defalarca okudum. Alpaslan Beyin özgeçmişini okudum, röportajını izledim. Bu benim ümidim oldu. Aramaya karar verdim. Yaşadığım ilk olumsuz ameliyat sonrası güvensizdim. İlk aradığımda Alpaslan Bey telefonu açmadı. Bir müddet sonra bana geri döndüğünde bir mucize yaşıyormuşum gibi geldi. Alpaslan Bey önce şikayetimi ve geçirdiğim ameliyatı dinledi, sonra bana yaptığı ameliyatlarının yönteminin farklı olduğunu ve sonucunda %98 - 99 anatomik düzelme garantisi verdiğini anlayabileceğim bir dille anlattı. Ne zaman aklım bir şeye takılıp arasam Doktor Bey bana cevap verip sabırla anlattı. Ameliyat günü aldım ve Denizli’ye gittim. Hastaneye gittiğimde çok gergindim. Muayene olmaktan bile korkuyordum. Şehir dışından geldiğim için ertesi gün ameliyata alındım. Ameliyattan yaklaşık 20 gün sonra ağrılarım azaldı. İçten sayısız dikiş, dıştan da iki dikiş olmasına rağmen rahat duş alabildim. Kendimi ilk kontrol ettiğimde elime gelen bir şey yoktu. Yaşadığım mutluluğu anlatamam. Kendime güvenim geldi, psikolojim düzeldi. Teşekkürler Alpaslan Bey.


Elvan B.

34 yaşındayım.İkinci doğumumdan kısa bir süre sonra rahmimin sarktığını öğrendim.Ele gelen kitle ve kasık ağrılarım vardı. Günün sonunda ağrılarım iyice rahatsız edici hale geliyordu. Çok sık idrara çıkmak zorunda kalıyordum. Hapşırırken, gülerken, öksürürken, koşarken rahmim dışarı çıkacak gibi hissediyordum. Sanki bir topun üzerinde oturuyor gibiydim. Yaşam kalitemin düşmesi beni hem fiziksel olarak hem de psikolojik olarak olumsuz etkiliyordu.Bu soruna kalıcı bir çözüm bulacak doktor arayışına girmişken internette Dr. Alpaslan Çalışkan karşıma çıktı. Hasta yorumlarını tek tek okuduktan sonra kullandığı teknik ve yöntemlerle ilgili yazıları inceledim ve kendisine muayene olduktan sonra ameliyat olmaya karar verdim.Ameliyatımı olalı üç ay oldu.Geçen hafta son muayenemi oldum. Doktorum her şeyin yolunda olduğunu artık bir daha böyle bir sıkıntıyla karşılaşmayacağımı söyledi ki nitekim de öyle oldu şuanda ameliyat öncesindeki şikayetlerimden eser kalmadı. Alpaslan bey benim için çok büyük bir şanstı diyebilirim. Benzer şikayetleriniz varsa hiç tereddüt etmeden kendisiyle iletişime geçebilirsiniz.Güler yüzü, hastasını rahatlatan sakin tavrı, her soruma titizlikle yanıt verdiği ve ilgisini bu süreçte benden eksik etmediği için Alpaslan Beye çok teşekkür ederim.


F.T.

52 yaşındayım, 7 sene önce rahim alınması ameliyatı oldum. Şikayetlerim nedeniyle kontrole gittiğimde rahim alınması nedeniyle onu destekleyen dokularda sarkma olduğu teşhis edildi. Bu nedenle ameliyat olabileceğim bir doktor araştırmaya başladım. İnternetteki incelemelerim sonucu Doktor Alpaslan beyin web sayfasına rastladım. Çalışmalarını ve hasta yorumlarını okuduktan sonra kendisine ulaşmaya karar verdim. Telefon görüşmemizde bana tüm süreç hakkında detaylı bilgi verdi. Şubat 2021 tarihinde Antalya’dan Denizli’ye giderek ameliyat oldum. Ameliyattan sonraki süreçte kanamalarım ve ağrılarım da oldu fakat doktor bey bunların olabileceğine dair bilgi vermiş ve tam iyileşme için 3 ay geçmesi gerektiğini belirtmişti. Ameliyatın üzerinden 3 ay geçti, şuan iyiyim ve sağlığıma kavuştum. Doktor beye ve ekibine teşekkür ediyorum.


F. A.

1 yıl önce rahim sarkmasından ameliyat oldum. Sarkmam tekrarladı, daha da kötü oldum, resmen dünyam karardı depresyona girdim. Daha sonra ameliyat eden doktora gittiğimde bir sorun olmadığını söyledi ama ben kötüydüm, şiddetli bel ağrım vardı ve cinsel yasamım bitmişti. Sıkı bir araştırma sonucu Denizli'de Dr. Alpaslan Çaliskan'ın ve uyguladığı cerrahi tekniğin başarısını duyduk. İzmir'deydik eşim hic sorun değil Denizl'ye gidiyoruz dedi. Hiç hata payım yoktu. Telefon görüşmesi sonucunda gittik, bizi çok iyi karşıladı, ameliyatımı başarı ile gerçekleştirdi. Buradan ona bana sağlığımı geri verdiği için çok teşekkür ediyorum, başarısının daim olmasını diliyorum. Yani ne denir bilmiyorum, anlatamıyorum yani doktor kelimesi bile az onun için. Benim gibi sıkıntısı olan güvenle gitsin, Allah böyle insanlığa hizmet eden birine sağlık sihhat versin, başımızdan eksik etmesin.


Sr. R.

40 yasindayim, ciddi anlamda hemoroid ve idrar sıkışması şikayetlerimle Ankara GATA'da bir Genel Cerrahi uzmanına muayene oldum. Sonucunda rektosel, rahim sarkması ve idrar torbası sarkması olduğunu öğrendim. Genel cerrah sorunumun hemoroidden kaynaklı olmadığını, rahimde bu alanda uzman bir doktor tarafindan ciddi bir ameliyat geçirmem gerektiğini söyledi. 2 ay kadar bu alanda uzman doktor aradım. Web sitelerindeki yorumlara güvenerek Alpaslan bey le iletişime geçtim. Bana anlattıkları aklıma yattı. Ankara'dan 22 şubatta Denizli Odak hastanesine gittik. Muayene sonucunda yatış yapıldı, ertesi gün ameliyatımı oldum. Alpaslan bey çok sakin anlayışlı kendine ve uyguladığı yönteme güvenen gerçekten alanında uzman bir doktor. Aynı anda rektosel, rahim sarkması, daraltma operasyonu uyguladı. Ameliyat sonrası içerde çok dikiş olmasına rağmen büyük acılar çekmedim, sadece kuyruk sokumu ve kalça kemiklerim de ağrım oldu ilk iki gün, sonrasinda gün geçtikçe ağrılarım azaldı. Henuz çok yeni 20 gün bile olmadı. Ama genel anlamda iyi hissediyorum kendimi, ameliyat sonrası çok kısıtlaması olmadı doktor beyin, hatta en güzeli hemen duş alabilmek, dış dikişim 2 taneydi. Alpaslan beyi tercih etmemin sebebi, uyguladığı yöntemin tekrar normal hayata dönebilme imkanının çok yüksek olmasıydı. Muayenede anatomik olarak yüzde 98 - 99, fonksiyonel olarak yüzde 80 - 85 iyileşme garantisi verirken, ameliyat sonrası yüzde 100 garanti verdi. Hemoroidimin de kaybolabileceğini söylemişti ve dediği gibi düzeldi. Meğer rektosel ve rahim sarkmasının baskısıyla oluşan bir durummuş. İdrar torbamda da sıkıntı yokmuş. Rahim sarkması ve arka duvardaki sorun nedeniyle idrar sıkışması yaşiyormusum. Alpaslan bey de aynen bunu söylemişti. Ama ameliyat öncesi garanti veremem sonrasında göreceğiz dedi ve ameliyat sonrası hemoroid zannettiğim şey yok oldu gitti. Narkozun etkileri geçtiğinde normal hareketlerimi yapabildim, oturup kalkarken sıkıntım olmadı, hatta 3. gün Ankara'ya kendi aracimizla oturarak yolculuk bile yapabildim,(simit yastık almıştık)..Kendisine sonsuz minnettarım. Ben de buradaki yorumlarla yola çıktım, şükür iyiyim. 3 ay sonra tamamen normal hayata dönebilirsiniz, her türlü sporu (ağırlık kaldırma dahil) yapabilirsiniz dedi. Bu ameliyatı yapan çoğu yerde iyileşme yüzde 50 gibi ve ömür boyu tekrar sarkma olma riski çok yüksek. Umarim derdi olan herkes şifa bulur.


E.T Bursa

Öncelikle yorum yazanlara teşekkürle başlamak istiyorum. Yorumlar karar verme ve doğru adrese ulaşma konusunda süreci hızlandırdı. Kendimde farkettiğim değişiklik neticesinde kadın doğum uzmanına muayene oldum. Dr hanım gayet rahat bir şekilde karından giriyoruz istediğin zaman rahmini alabiliriz deyince ben şok geçirdim. Rahim sarkmasıymış yaşadığım. 37 yaşında olduğumu ve bunu yapmak istemediğimi söyleyip çıktım. İki doğumumu da gerçekleştiren doktoruma gittim aynı gün içinde başka yolu olmalıydı ve ben buna olabildiğince çabuk ulaşmalıydım. Doktorum ameliyat yaptığını fakat tekrarlama olasılığının yüksek olduğunu söyledi. Rahmin alınmasının da çare olmadığını başka kötü sonuçlar doğurabileceğini söyleyince umutlarım tükenmeye başlamıştı. Doktorum Bursa'da yine bir başka meslektaşının adını verdi ve Bursa'da yaparsa bu ameliyatı bir o yapar başkasına gitme deyince hemen randevu aldık. Doktoru araştırmaya başladığımda ilgi alanının kanser üzerine olduğunu görünce randevuyu iptal ettim ve araştırmayı bıraktım. Eşim işi ele almıştı rahimsarkması.com sitesini bulmuş Alpaslan beyle görüşmüş sonra benimle paylaştı. Ben de görüşme sağladığımda kendinden ve uyguladığı teknikten çok emin konuşması güven vericiydi. Ameliyatın % 98-99 başarı oranı olduğunu söylemesi de ümit verici. Hemen ameliyat tarihi aldık. Hiç tereddüt etmedim çünkü yaptığı işin arkasında duran ya da bana eski hayatımı vadeden başkası olmamıştı. 18 Ocak 2021 tarihinde ameliyat oldum. 3 aylık iyileşme sürecim tamamlandı ve şimdi eskisinden de iyiyim. Alpaslan beye ve ekibine sonsuz teşekkür ederim. Başıma gelenler ve ameliyat sürecim sanırım bir hafta içinde gerçekleşti. Biraz cesaret hayatı ertelemeyin. Sonuçtan çok çok memnun kalacaksınız.


Nursel Y, Aydın

Ablam 2 yıldır idrar kesesi sarkıklığından dolayı idrarını yapma konusunda sıkıntı yaşıyordu. İlk ameliyatını 2 yıl önce Nazilli’de özel bir hastanede oldu. Başarılı bir ameliyat geçirdi, doktorumuz ameliyat sonrasında 5-6 kilodan fazla ağırlık kaldırmamasını söyledi. Ablamın ameliyat sonrasında kısa sürede sağlığına kavuşmasının ardından birazda ablamın dikkatsiz davranmasıyla yaklaşık 6-7 ay sonra sarkma problemi yeniden ortaya çıktı. Doktorların ikinci ameliyatın daha kapsamlı bir üniversite hastanesinde olması gerektiğini söylemesi üzerine bu sefer Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Hastanesine muayeneye gittik. Hastanede bu konuda uzman bir hocamızdan randevu aldık, hocamız ameliyat olsa bile tekrar sarkma riskinin söz konusu olduğunu bu nedenle fazla ağırlık taşımaması gerektiğini öncelikle egzersiz yaparak bu sarkmayı engelleme yoluna gidileceğini söyledi. Bu süreçte doktorumuz uzun bir eğitim için izne ayrıldı. Bu arada pandemi başladı, ablam egzersizleri yapamadığı için giderek şikayetleri arttı ancak pandemi sürecinde ameliyattan korktuğumuz için doktora gitmeyi sürekli erteledik. Ablam gün geçtikçe karnındaki şişkinlikten, ağrılarından, oturamamaktan, gün boyu ve geceleri idrarını yapabilmek için tuvalete taşınmaktan hatta bu şikayetinden dolayı dışarıya çıkamamaktan şikayetçi olmaya başlamıştı. Ben de bu duruma çözüm bulabilmek için Aydın’daki özel hastaneye götürdüm. Özel Hastanedeki Kadın Doğum Uzmanı, ablamın böbreğinin olması gereken yerden biraz aşağıda olduğunu, ameliyatın zor bir süreç olduğunu 5-6 saat sürebileceğini, zorunlu kalırsak ameliyatı yapabileceklerini ancak Üniversite ortamında yapılmasının daha sağlıklı olabileceğini önermesi nedeniyle biz tekrar üniversite hastanesine başvurduk. Üniversite hastanesinde de ameliyatın zor bir ameliyat olacağı, en az 5 saat sürebileceği ve sarkma sorununun tamamen çözüleceğinin garantisinin olamayabileceği bu nedenle idrar yapmayı kolaylaştırıcı kauçuk bir aracın vajinaya yerleştirmeyi deneyeceklerini bu da olmazsa son çare olarak ameliyat yapacaklarını söylediler. O gün vajina içi aracı taktırdık. Ancak ablamın bunun geçici çözüm olması nedeniyle morali çok bozuldu, bu durum beni çok üzüyordu, ben de ona yardımcı olabilmek için internette araştırma yapmaya başladım, bu araştırmalar sırasında hocamız Dr. Alpaslan Bey’in bu konuda uzmanlaştığını ve başarılı ameliyatlarının olduğuna dair hasta yorumlarını okudum. Hemen kendisine telefonla ulaştım ve randevu aldım, 2021 ocak ayında çalışmış olduğu Denizli Odak Özel Hastanesine gittik. Doktor Bey kapsamlı bir muayene ve gerekli tüm açıklamaları yaptıktan sonra ameliyatı gerçekleştirebileceklerini söyledi. Sadece idrar kesesi değil, ayrıca rahimin ve bağırsakların son kısmının da sarktığını, komple onarım yapacağını söyleyerek, egzersiz ile çözümünün mümkün olmadığını belirtti. Ablamın aynı zamanda epilepsi hastası olması nedeniyle ameliyat öncesinde nöroloji ve üroloji uzmanınca konsültasyonları gerçekleştirildi. Alpaslan Bey, şubat ayında ablamın ameliyatını gerçekleştirdi, 2.5 saat sürdü ve başarılı geçti. Tekrarlamanın ağır kaldırmak ile alakalı olmadığını, tamamen tekniğe, tecrübeye, kullanılan malzemeye bağlı olduğunu söyleyerek, 3 ay iyileşme süreci sonrası isterse her gün halter kaldırabileceğini söyledi. Doktor Alpaslan Bey, gerek ameliyat öncesi gerek sonrasında güler yüzlü ve ilgiliydi, süreçten sürekli bilgi vererek bizi rahatlattı, hatta hastaneden ayrıldıktan sonra da telefonla sorularımıza yanıt verdi. Dr Alpaslan Bey gerçekten konusunda uzman ve mükemmel bir doktor. Ablam şu anda sağlığına kavuştu ve sürekli doktorumuza dua ediyor. Ben de kendisine çok teşekkür ediyorum başarılarının devamını diliyorum.


Nejla S. Kütahya

Ben Kütahya'da yasıyorum, adım Nejla S. Benim sıkıntım rahim ameliyatı olduktan sonra başladı. İdrar torbam sarkmıştı, bu rahatsızlıkla tam 6 sene yasadım korkuyordum doktora gidemiyordum. Kutahya'da bu işin uzmanı yoktu. Benzer rahatsızlığı olan arkadaşım, Eskişehir Osmangazi Üniversitesinde ameliyat olmustu ama hala sıkıntıları devam etmisti. Bu olumsuzlukları duyduğumda ben de ameliyatımı erteliyordum, sıkıntılarım devam ediyordu, yürüme güçlügü çekiyordum. Bir de idrar torbam bacaklarımın arasına kadar inmişti, moralim bozuluyordu. Bir gün kızım beni aradı, anne Denizli'de bir doktor var ona gitmemiz gerek dedi kendi kendime nasıl olacak dedim kafamda deli sorular vardı. Karar verdim, artık ameliyat olmam gerekiyordu ve Denizli'ye gittim. Bu isin uzmanı olan sevgili doktorum Alpaslan beyle tanıstım. Bizi güleryüzle karşıladı, o kadar samimi ictendi ki özguvenim tekrar geri geldi. Doktor bey idrar torbamla birlikte, haznemin ve bağırsakların son kısmınında sarktığını, komple bir onarım gerektiğini söyledi. Her şey doktorum sayesinde güzeldi ve ameliyatımı oldum. 3 ay iyilesme surecim olduğunu sevgili doktorum söylemişti. Kontrole gittim ameliyatımın başarıyla geçtiği icin mutluydum, artık rahat yürüyebiliyordum vee bacaklarımın arasında beni rahatsız eden bir sey yoktu. Iyi ki sizi tanıdım Alpaslan bey iyi ki varsınız. Ameliyatın üzerinden yaklaşık 1.5 yıl geçti, hala da doktorumla gorüsüyorum. Arkadaşlar bu tur rahatsızlıklarınız varsa Alpaslan beyle iletisime gecin, uzmanlık alanında bir numara, asla pişman olmayacaksınız. Yüreği güzel insan, iyi ki varsınız, sizi tanıdığım için mutluyum... Sevgilerimle.


Ayse B., Istanbul

Rahim ve idrar sarkması şikayetim ile ilgili operasyonyonumu yapan Dr Alpaslan Çalışkan beye çok teşekkür ederim, şimdi üzerinden 1 yıl geçti ve ben gayet iyiyim ve gittikçe daha da kendimi iyi hissediyorum, ameliyat öncesi son derece ağrılı sıkıntı dolu problemler yaşıyor ve endişeliydim, ama Alpaslan beyi tanıyınca onun sıcak ilgisi beni çok rahatlattı, ve korkularımı yenip operasyon oldum, sonrası başarılıydı, gerçekten kendisi özel bir şahsiyet gerek insani tavrı gerekse hekimliği ile referans verebileceğim istisna biri, kendisine çok teşekkür ederim!


Sevinç A.

Ben 47 yaşındayım ve 15 yıl önce hapşırırken, öksürürken küçük kaçırmalarım başladı çok önemsemedim ancak zaman geçtikçe arttı. Bu arada kasıklarımda ağrı, gece sürekli tuvalete gitme ihtiyacım da ayrı sıkıntıydı. Artık buna bir çare bulmam gerektiğini düşündüm ve internetten araştırırken Dr. Alpaslan Çalışkan hakkındaki yorumları okudum iletişime geçtim. İlk görüşmede sizi önemseyen şikayetlerinizi dikkatle dinleyip, doğru teşhis koyabilmek için ilgili bir doktorla karşılaşmam beni çok mutlu etti, büyük bir güven oluştu ve Antep' den Denizli'ye direkt operasyon için gittim. İlk görüştüğümüzde eşim de ben de doğru yerde olduğumuzu anladık. Muayene sonrası idrar torbası sarkması ve rahim sarkması ameliyatlarını olmayı doktor beyle birlikte karar verdik. Kendisi ameliyat sürecini sonrasındaki iyileşme sürecini tek tek anlattı. O kadar büyük bir güven hissettim ki çok rahat bir şekilde 14.01.2021 tarihinde ameliyat oldum, iki gece hastanede kaldıktan sonra taburcu oldum. Ameliyat sırasında bazı fonksiyonel bozuklukları da düzelttiğini ifade etti. İlk bir hafta ağrılarım oldu ağrı kesici kullandım doktorumun dediği gibi ilk on günde toparlandım. Bugün 2 ay oldu çok çok iyiyim asıl güzel olan ilk hapşırmamda hiç kaçırmam olmadığında o kadar mutlu oldum ki anlatamam. Sonraki hapşırma, öksürmelerimde hiç mi hiç kaçırmamak harika bir duygu. Onun için sağlığıma kavuşturan doktorum Alpaslan Çalışkan a sonsuz teşekkürlerimi iletmek istedim, ameliyat ekibine, servisteki sağlık personeline ve anestezi hekimine sonsuz teşekkürler. Her an sizi dinleyen, sorularınıza cevap veren, ilgili, nazik, tecrübesi tartışılmaz harika bir hekim, iyi ki varsınız.


Nurten Ö. (Istanbul)

16 yıldır rahim sarkması sorunu yaşıyordum.Gittiğim doktorlar rahim toparlama ameliyatımın başarı oranının %40 , tekrarlanma olasılığının yüksek olduğunu, rahmimin alınmasının daha iyi olacağını söylüyorlardı.Bu sebeple ameliyat olmayı hep erteledim. Sıkıntılarım artınca rahim sarkması ameliyatlarında uzman doktor araştırmaya başladım ve Alpaslan beyi buldum.

Hasta görüşlerini okudum. Neticede kendisiyle görüştüğümüzde güven veren konuşmasıyla bize tedavi de farklı bir yöntem uyguladıklarını % 98 - 99 başarı ve %1 in altinda tekrarlama riski oldugun söylemesiyle ameliyat olmaya karar verdim. İstanbuldan Denizliye geldik.12.8.2020 ameliyatımı oldum. Dört buçuk ay geçti sıkıntılarım geçti. Doktorum Alpaslan beye çok teşekkür ediyorum.Bu rahatsızlığı olanlara tavsiye ediyorum.


Gülşah Ş. (İstanbul)

13 yıl önce ikinci doğumumdan sonra bütün hayat kalitemi etkileyecek şekilde idrar kaçırmaya başlamıştım. O zamanlarda kimse bu konu üzerinde konuşmuyordu ve bilinmesi de ayıp kabul ediliyordu. Kadınlar kendi aralarında bile konuşamıyorlardı. Normal doğum yapan her kadının karşılaşabileceği bir durum bu. Sporcu olduğum için ben bu durumdan iki katı etkileniyordum, spor yapmadığım zamanlarda da öksürürken ve hapşırırken çok dikkat etmek zorunda kalıyordum. Her evden dışarı çıkışımda bir aksilik olmasın diye tuvalete girip öyle çıkıyordum, dışarıda olduğum zamanlarda da her yerde tuvalet arıyordum ve yanımda yedek kıyafet bulundurmak zorunda kalıyorum.Bunun bir çözümünün de var olduğunu bilmiyordum. Yaptığım araştırmalar sonucunda sevgili doktorum Alpaslan Beyle yolumuz kesişti. İnternetten çalışmalarını inceledim ve hemen vakit kaybetmeden irtibata geçtim. Kendisi bana en ayrıntılı bir şekilde süreci anlattı ve hemen İstanbul’dan Denizli’ye yola çıktım. Bir gün daha bu duruma dayanabilecek sabrım kalmamıştı. Denizli ‘ye vardığımda doktorumun ve personelinin güler yüzü sayesinde ameliyattan hiç korkmadım benimle çok güzel ilgilendiler hepsine sonsuz teşekkür ederim. Ameliyatımın ertesi günü hemen taburcu edildim ve Pamukkale’yi gezmeye gittim. Dokuların iyileşme süreci de 6 hafta olduğu için 6 haftanın dolmasını bekledim ve ilk sporumu yaptım. İnanılmaz bir mutluluk sanki yeniden doğmuş gibiyim. Böyle başarılı doktorların da benim ülkemde olması ayrıca gurur verici. Yolunuz hep açık olsun.


Ferda Y.B (İzmir)

66 Yaşındayım ve yaklaşık 10 yıldır idrar kaçırma problemiyle uğraşıyordum. Uğraşıyordum derken bu sorunumu hiçbir zaman saklamadım ve hep çare aradım. Verilen ilaçlar, kegel egzersizleri, uygulanan lazer tedavileri hep kısa süreli sonuç verdi. Bir süre sonra şikayetlerim tekrarlıyordu. İnternette sürekli araştırma yapıyordum ve bir gün Op. Dr. Alpaslan Çalışkan'ın sayfasına rastladım. Bir süre takip ettikten sonra kararımı verdim, hemen iletişime geçerek İzmir'den Denizli'ye gittim. Muayeneden sonra doktorum ameliyat olabileceğimi söylediğinde hemen gün alarak İzmir'e döndüm.Bir ay verilen ilacı kullandıktan sonra operasyonum yapıldı. Bugün operasyonumun üzerinden tam 2 ay geçti. Ben daha ilk günlerden beri rahatça hapşırıp, kahkaha ile gülebiliyordum. Şimdi ise torunlarımı kucağıma rahatça alıp uzun yürüyüşler yapıyorum. Operasyondan sonra hiçbir ağrım olmadı,hastanede yapılan ağrı kesici iğnenin dışında ağrı kesici kullanmadım. Keşke çok daha önce tanıyıp onca sıkıntıyı yaşamasaydım diyorum. Ancak bugüne de sonsuz şükürler olsun. Bir kez daha Sn.doktorum Alpaslan Bey ve o güzel ekibine sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Başarılarının artarak devamını diliyorum.


Gülay K. (Kıbrıs)

Öncelikle, konuşmaları ve yaptığı yayınlarıyla bana ameliyatım için cesaret ve güven veren değerli-samimi-gerçek insana Op.Jin.Dr. Alpaslan Çalışkan'a sonsuz teşekkürlerimi sunarım. İyi ki internette derdimi araştırmışım... İyi ki karşıma Dr. Alpaslan'ın yayınları ve hastalarının yorumları çıkmış... Bana o kadar samimi ve güven verici geldi ki, mümkün olsa o an koşarak Denizli'ye Odak Hastanesi'ne gidecektim. Çünkü rahim-idrar torbası-vajina sarkması problemlerimden dolayı iki defa ameliyat olmuş ve sorunlarım çözümsüz kalmıştı. Çaresizliğimden dolayı doktor tavsiyesi olan "peser" takılması yöntemine evet dedim. Zorluklarıyla birlikte, dört yıl bu aletle sosyal hayatıma devam etmeye çalıştım. Fakat önlenemeyen enfeksiyon nedeniyle "peser" çıkarıldı. Uzun bir enfeksiyon tedavisinin ardından biyolojik açıdan iyileşmiştim ancak fiziksel açıdan sosyal hayata dahil olmam imkansızlaşmıştı. Mutlaka kadınların yüzleştiği bu sorunu tıp dünyası çözmüş olmalıydı diye düşünüyordum. Gerçekten de haklıydım... Op.Dr. Alpaslan Bey özellikle bu konuda önemli araştırmalar yapmış ve bilimsel işbirliğiyle geliştirdiği yöntemlerle kadınların umut kapısı olmuştu. Özellikle başarı oranının %98-%99 olması benim kararım için de oldukça umut vericiydi. Doktor beyle bir hafta içinde yüz yüze görüşüp ameliyat kararı aldım. Ameliyatımın ikinci gününde iki uçak değiştirerek evime gelebildim. Ameliyat ve sonraki süreçte hiçbir ek masraftan kaçınılmadığını gözlemledim. Şu an ameliyatımın üzerinden 45 gün geçmiş bulunuyor. Benim için imkansız bir hayal olan yaşam kaliteme yıllardan sonra kavuşmuş olmama neden olan başarılı ve iyi insan Dr. Alpaslan'a, güler yüzlü ekibine ve güvenli, sıcak bir ortam sağlayan Odak Hastanesi'ne sonsuz teşekkürlerimi sunarım. "Kadınların kurtarıcısı" olarak nitelendirdiğim Dr. Alpaslan'a mutlaka güvenmenizi tavsiye ediyorum.


F. Ö Bursa

Merhaba 35 yaşında 2 çocuk annesiyim idrar kaçırma sorunundan dolayı hapşırma, öksürme, gülmekten korkar olmuştum. Sonunda kendi doktoruma gittim, bana Alpaslan hocamı tavsiye etti. Kendisiyle yaptiğim telefon görüşmesinde samimiyet ve içtenliğine güvendim, Bursa’dan Denizli’ye ameliyat olmaya gittim. Rahim sarkması ve idrar kesesi sarkması ameliyatı olalı 1 sene oldu. ALPASLAN ÇALIŞKAN hocama ne kadar teşekkür ve şükretsem azdır. Yaşam kalitem arttı artık rahatlıkla gülebiliyor, hapşırip öksürebiliyorum, herkese tavsiye ediyorum. Güler yüzlü, içten, samimi, misafir perver , her aradığımda telefonuma cevap veren doktorum ALPASLAN ÇALIŞKAN'a çok ama çok teşekkür ederim tereddütsüz bu tarz ikayetleriniz varsa gidebileceğiniz tek doktor bence.


G. A. ( Aralık 2018), Van

12 yıldır rahim sarkması problemi yaşıyordum. Özellikle son bir yıl, alt karın bölgesi ve bel ağrılarım günlük yaşamımı oldukça olumsuz etkilemeye başlamıştı, uzun süre ayakta kalamıyordum, gün bitiminde ağrılarım daha da artıyordu. Yapılacak cerrahinin başarı şansının %50-%60 orannında olduğu, geçici bir iyileşme sağlayacağı söylendiği için ameliyat olmaya karar veremiyordum. Alpaslan Çalışkan hocamın aynı sorunu yaşayan ve 6 yıl önce ameliyat ettiği bir hastasının yakınıyla tanıştım, ameliyattan sonra ve bu güne kadar hiçbir sorun yaşamadığını söyleyince İnternette Alpaslan Çalışkan Hocamı buldum. Telefon görüşmemizdeki samimi ve güven verici yaklaşımı sayesinde ve kendisine özel bir teknikle yaptığı ameliyatların başarı oranının %100'e yakın olduğunu öğrenince ameliyat olmaya karar verip, Van'dan Denizli’ye gittim. Alpaslan Hocam yapmış olduğu ilk muayenede komple bir sarkma olduğunu söyledi ve ameliyatımı 23.07.2018 tarihinde başarıyla gerçekleştirdi. Ameliyat sonrası iyileşme sürecimde hiçbir problemim olmadı. Aradan henüz 4 ay gibi kısa bir zaman geçmesine rağmen bütün problemlerim sona erdi. Alpaslan Hocamı, benim gibi bu sorunu yaşayan bütün hastalara gönül rahatlığıyla tavsiye ederim. Hocama bu süreçte göstermiş olduğu yakın ilgi için çok teşekkür ederim.


Pembe S. ( Kasim 2018)

10 yıldır rahim sarkması problemi yaşıyordum. Yaşadığım sıkıntılar hayat kalitemi oldukça düşürmüştü ancak endişelerimden dolayı bir türlü ameliyat olmaya karar veremiyordum.İnternette yaptığımız araştırma sonucu Alpaslan Bey’i buldum. telefon görüşmemizdeki samimi ve güven verici yaklaşımı sayesinde ameliyat olmaya karar verip, Bursa'dan Denizli’ye gittim. Alpaslan Bey 13 Ocak 2018’de rahim sarkması ameliyatımı başarıyla gerçekleştirdi.Ameliyat sonrası herhangi bir şikayetim olmadı, sadece 2 gün hastanede kalarak taburcu olup Bursa ya döndüm. Alpaslan Bey’i Bu ameliyatı olması gereken ve endişesi olan herkese kendisini kesinlikle tavsiye ederim. Doktoruma teşekkürü bir borç bilirim.


Emine K.

Selamlar, ben Tekirdag Çerkezköy'den Emine K., yaklaşık 6 yıl önce başlayan idrar sarkması ve sonrasında rahim sarkması şikayetleri ile bir çok hekime başvurdum. Bir türlü güvenipte ameliyat olamadım. Sonunda 7 ay önce ameliyat oldum ama maalesef 1 ay bile geçmeden daha kötü oldum ve bu sefer aynı doktor rahmimin alınmasını gerektigini söyledi. Bu süre icinde araştırmalar yapıp, güler yüzlü güven veren hastasıyla bire bir ilgilenen Alpaslan beyi bulduk. Onun öncesinde bir çok doktor ile görüşmemize rağmen bir güven oluşturmadıkları icin hep ikinci bir doktor arayışımız oldu ve Denizli'ye gitmeye karar verdik. Doktorumuzla konuştukdan sonra ameliyat olmaya karar verdik. Şu an ameliyatın üzerinden 3 ay gecti, gayet iyi durumdayım kendisine sonsuz teşekkürler ediyorum. Hic kimsenin aklında soru işareti kalmasın sadece bir kere yüz yüze konuşmanız bile yeterli olacaktır. Benim bütün iletişim bilgilerim kendisinde mevcut dileyen bana ulaşabilir. Bunu kendime bir borc bilip seve seve isteyen kişiyle görüşürüm. Tekrardan Alpaslan beye sonsuz teşekkürler edip sağlıklı günler diliyorum.


GH. Y. (İstanbul)

31.08.2018’de mesane ve rahim sarkması şikayetimden dolayı Alpaslan Bey ‘e ameliyat oldum. Zor doğum sebebi ile sarkma olmuştu.1 yıldır çok rahatsız etmeye başladı, hayat konforum nerdeyse hiç kalmadı. Uzun süre geçmesini bekledim hatta geçer birçok yönteme başvurdum (kegel egzersizleri, akapunktur gibi ) ama maalesef değişen bir durum olmadı. Sonunda ameliyat olmaya karar verdim. Uzun arayışlar sonrası Alpaslan Bey i buldum ve kendisi ile konuştuktan sonra ameliyat olmaya karar verdim. Şimdi tam 1 hafta oldu ve çok ama çok memnun kaldım. Yeniden doğmuş gibiyim... ufak tefek ağrılar var ama geçecek ve herşey yine çok güzel olcak. Kendisine çok teşekkür ederim. Herkese tavsiye ediyorum.


İ.O.

İdrar kaçırma sıkıntısı ile gittim umduğumdan daha fazla ilgi gösterdi ve TOT ameliyatı oldum. Yıllardır çektiğim sıkıntıdan kurtuldum doktor beyin sayesınde. Allah kendisinden razı olsun artik kupkuru geziyorum, çektiğim işkence bitti, yaşam kalitem arttı, rahatsızlığı olanlara şiddetle tavsiye ediyorum ☺


Ayla D.

İdrar tutamama nedeniyle sayın Dr. Alpaslan Çalışkan'a muayene olmak için, bir arkadaşımın önerisi ile Odak Tıp Merkezine geldim. Çekinmeden her şeyi çok rahat anlatabildim ve bana o kadar güven verdi ki hiç tereddüt etmeden ameliyata karar verdim. İyi ki olmuşum o sıkıntılı günlerim geride kaldı. Ameliyat sonrası da ilgi alaka her şey mükemmeldi, çok ama çok memnun kaldım. Hiç bir şikayetim kalmadı keşke bu kadar sıkıntı çekmeyip daha önce ameliyat olsaydım. Alpaslan bey size çok ama çok teşekkür ederim, gerçekten Denizli'de bir numarasınız, iyi ki varsınız.


A. T.

Ben çok memnun kaldım yakınlarıma ve çevremdeki ihtiyacı olan herkese tavsiye ediyorum. Yıllık kontrollerim olacak muayene oldum. 1 ay takip etti daha sonra ameliyat oldum. Her şey hala çok güzel mutluyum çok seviyorum kendilerini. Allah sağlık sıhhat versin daha çok hastalara derman olsun.


G. Y.

Rahim sarkmasından ameliyat oldum, iyiyim. Ama idrar sıkışması olduğunda tuvalete girene kadar biraz kaçıyor. Ameliyat oldum kurtuldum bu sıkıntılardan allaha şükürler olsun çok iyiyim. Şu an çok rahatım.


A. Y.

Ben Adıyaman'da oturuyorum, 3 doğumdan sonra ağır kaldırdığım için bende rahim sarkması oldu. Birçok doktora gitmeme rağmen menepozdan sonra tedavi olabileceğimi söylediler. İnternette rahim sarkması ile ilgli tedavi yöntemlerini okurken doktor Alpaslan Çalışkan'ın sayfasına girdim, yazdıkalrını ve hasta düşüncelerini okudum ve hemen aradım doktorum bana menepoza girmeden tedavi olabileceğimi söyledi. Kararımı verdim ve Denizli'ye gittim. Ameliyat oldum, ameliyatım çok başarılı geçti. 1 günde ayağa kalktım, sağlığıma kavuştum. Bu hastalıktan doktorum sayesinde kurtuldum. Doktoruma minnettarım. Gerçekten mükemmel bir doktor. Hastalarına değer veren, onlarla arkadaş gibi olan bir doktor. Sonsuz teşekkürler iyi ki var. Benim gibi şikayetleri olanlar beklemesinler hemen gidip hiç düşünmeden tedavi olsunlar.


B. G

Kadın hastalıklarından rahim sarkmasından ameliyat oldum. Şimdi çok rahatım gerçekten. Kendisine çok teşekkür ederim. Allah razı olsun çok memnunum. Kardeşimi de yönlendirdim o da kendisine ameliyat oldu o da memnun. İhtiyacı olan herkese tavsiye ediyorum.


C.T.

Rahim kaldırması ameliyatı oldum, çok rahatım, çok memnunum. Doktorumu araştırarak gittim. 4 gün hastanede yattım. Kontrollere gidiyorum. Çok şükür çok iyiyim, rahatım yerinde. 1 yıl oldu ameliyat olalı rahatım iyi. Allah razı kendilerinden


M. Ö

Alpaslan Bey benim için çok önemli. 2.baharımı yaşatıyor, sosyal hayatımı yeniden başlattı. Ameliyat oldum çok iyi geçti, 2 gün hastanede yattım çok güzel ilgilendiler, aradığım her an telefonuma cavep veriyor. Whatsapp'tan yazsam cevaplıyor, her an ulaşabiliyorum. Kişilik olarak çok iyi biri, insanlara yaklaşımı çok iyi güler yüzlü. Benim için en önemli hastayı motive etmesi ve ameliyata hazırlaması, çok iyiydi.


K.G.

Alpaslan Bey'in ilgisinden ve yaptığı operasyondan çok memnunuz. Teşekkür ederiz kendilerine, annemin idrar torbasında sıkıntısı vardı, idrarı kaçırıyordu .Ameliyat oldu şu an iyi durumda sıkıntısı yok denecek kadar az. Teşekkür ederiz kendilerine.


Ü.D.

Tavsiye üzerine gittim, idrar kesesi sarkması ameliyatı oldum memnun kaldım. 1 kez kontrole sadece gittim 3.5 yıl oldu ameliyat olalı ameliyatımdan memnunum


N.D.

Rektosel ameliyatı oldum. 2 ay kadar bazı problemler yaşadım ama hemoroidlerimden dolayı ağrılarım oldu. Fakat geçti çok memnunum. Kabızlık sorunum çözüldü ve yakınlarımdan 2-3 kişiye de tavsiye ettim onlar da ameliyat oldu. Bir yakınım daha önce birkaç ameliyat olmuştu, ameliyatlar başarısız geçmiş idrar kaçırması vardı. Alpaslan Bey'e ameliyat oldu şikayetleri azaldı. 2.kez ameliyat olacak. 2. ameliyattan sonra geçeceğini söyledi doktor bey, biz de inanıyoruz. Yakınım da çok memnun. Çok teşekkür ederim kendilerine, alanında uzman. Ben de tavsiye üzerine gittim, iyi ki de gitmişim, başka bir doktora gitmemişim. Kendilerine çok teşekkür ederim ilgili bir doktor, hastasını yakından ilgileniyor takip ediyor.


D. E (İstanbul)

Dördüncü hamileliğim esnasında rahim ve mesane sarkması problemi yaşadım. 7 yıl boyunca bu sorunuma kesin bir çözüm bulamamıştım. Hayatı dolu dolu yaşayamıyordum. Çocuğumla koşamıyor, zıplayamıyordum. Hatta onu kucağıma alıp rahat bir şekilde uzun süre taşıyamıyor, uzun yürüyüşler yapamıyor, ayakta fazla kalamıyor, spor yapamıyordum. Gittiğim doktorların kimisi egzersizler veriyordu ama bunlar benim için kesin çözümler değildi. 7 yıl bu şekilde yaşadım. Hatta en son profesör bir doktorda ameliyat olmaya karar verdim. Doktor ameliyatla rahmimin alınacağını söylemişti, rahmim sağlıklıydı. Ameliyat günü bile almıştm. Ama içim bir türlü razı olmamıştı. Ameliyattan bir gün önce ameliyatı iptal ettim. Bu durumumun muhakkak başka çözümü olmalı diye düşünüyordum. Ve internetten yeni yöntemler olup olmadığını araştırmaya karar verdim. Sevgili Doktorum Alpaslan Çalışkan Bey'i bu vasıtayla buldum. Hakkında okuduklarım, yaptığım araştırmalar ve kendisiyle yaptığım tlf konuşmaları beni ikna etmeye yetti. Ancak bir sorun vardı. Ben İstanbul'da, doktor bey Denizli'deydi. Olur mu olma zmı derken, dr. beyle yaptığım telefon konuşmaları sonucunda ameliyatı Denizli'de olmaya karar verdim.Kendisi çok farklı bir doktordu. Hasta-doktor arasındaki o soğuk mesafeyi yok etmiş, işini sevgiyle yapan, başarılı, araştırmacı bir doktor vardı karşımda. Kendisini tanıdığım için ve ameliyatımı başarıyla gerçeleştirdiği için çok memnunum. Bu ameliyatı olmak zorunda olan herkese Dr. Alpaslan Çalışkan beyi kesinlikle tavsiye ediyorum. Hiç düşünmeden kendisine rahatlıkla ameliyat olabilirler. Sevgili Doktorum Alpaslan bey, iyiki sizi tanımış ve doktorum olarak sizi seçmişim. Hayatıma yaptığınız sihirli dokunuşlarla hayat kalitem yükseldi. Sağlığıma kavuşmamı sağladığınız için size tekrar tekrar teşekkür ediyorum.


Ayşe S.

Öncelikle size daha önce gelmediğim için çok pişman olduğumu belirtmek istiyorum. Ameliyatım için doktor araştırırken tek duyduğum isim, bu alanda parmakla gösterilerek tek olan isim sizdiniz. Muayenelerinizdeki samimiyet, ilginiz ve bilginiz için çok teşekkür ederim. Ameliyatım başarılı geçti ve artık rahatım. Sağlıklıyım. Hayat resmen yeniden başladı benim ve eşim için 😉. Sizi herkese tavsiye ediyorum.Herşey için tekrar tekrar teşekkür ederim.
İyi günler.


Leyla G.

Ameliyat öncesinde idrar kaçırma problemim vardı. Hapşırıkta öksürükte idrarımı kaçırıyordum. Günde 2 tane ped değıştiriyordum. Hem günluk yaşantımı hem de psikolojimi bozuyordu. Tavsiye üzerine Dr.ALPASLAN ÇALIŞKAN'a ameliyat oldum. Dünya ya yeniden gelmiş gibiyim. Benim gibi böyle rahatsızlıgı olanlara Doktor Beyi tavsiye ediyorum. Şu anda hiç bir şikayetim yok. Çok çok mutluyum.Teşekkürler Alpaslan Bey.


Canan K.

Ameliyattan önce yürümemde sıkıntı, kasıklarımda ağrılarım vardı. Haznemden sarkan parçadan dolayı psikolojim çok bozuktu. Başvurduğum tüm doktorlar; "biz bunu yapamayız" dedi. Artık bir daha düzelemeyeceğimi düşünüyordum. Araştırmalarımız sonucunda doktorumuz Alpaslan Çalışkan'ı bulduk ve doktorumuz sayesinde başarılı bir ameliyat geçirdim. 2-3 haftada normal hayatıma döndüm, gayet iyiyim. Ameliyat öncesinde dışkımı tutamama, kaçırma sorunum vardı, Ameliyat sonrasında o da kalmadı. Doktorumuza teşekkürler.


Selin Y.

"insanlar vardır, berrak ,pırıl pırıl bir deniz/ Boşa gitmez ne kadar güvenseniz/ Dibini görürsünüz, her şey meydanda/ Korkmadan dalarsınız, sizi sarar bir anda/ İçi dışı birdir, çekinme ondan/ Her sözü içtendir, her davranışı candan . Benim gibi vajinal prolapsus şikayeti ile dr arayışında olanlara doktorumu en iyi anlatmanın yolu Can Yücel in bu dizeleriyle olurdu ancak...Dr. beye ilk randevumda mutsuz, endişeli bir ruh haliyle gelip, tedavi sonrası yaşam enerjisini geri kazanmış hastalarından biriyim artık .Verdiği güven sayesinde ikinci randevumda ameliyathanedeydim, iki gün hastane ve iki üç haftalık dinlenme sürecinden sonra sayesinde hiç bir problem yaşamadan sorunlarımdan kurtulmuş biri olarak günlük yaşamıma döndüm.Kendisini edavi olmak isteyenlere gönül rahatlığıyla tavsiye ederim. Nasıl hayatta sağlığın yerini tutacak bir şey yoksa, bunu size kazandıran kişinin emeğinin de karşılığı..." Hastalarımın mutluluğu ve memnuniyeti benim için yeterli" diyen mütevazi bir doktorun hastası olmak bir şanstır ancak ...Bu şanslı kişilerden biri olarak doktoruma, kendini alanında en iyi yetiştirdiği için, samimi kibar yaklaşımıyla hissettirdiği güven duygusu için sonsuz minnetle teşekkür ederim...İyiki bu mesleği seçmişsiniz ,iyiki varsınız.


Nevsiye Ç.

71 yaşındayım. Üç buçuk ay önce rahim sarkması problemi ile karşılaştım ancak çocuklarıma bahsetmedim belki düzelir diye. Ancak vakit geçtikçe şikayetlerim artmaya başladı. Yürümem kısıtlandı, bel ve kasık ağrılarım arttı, pedsiz dışarı çıkamıyordum, son zamanlar oturamamaya başladım. Gittiğim kadın doğum doktoru Alpaslan beyi önerdi. Bir buçuk ay önce muayene oldum bir krem verdi ve kremi bir ay kullanmamı krem bitince de ameliyat günü almamı istedi. Ameliyat için muayene ettiğinde daha da büyüdüğünü söyledi ve iki gün sonra ameliyata aldı. Ameliyattan 5 saat sonra beni yürüttü. İlk üç ay dikkat etmemi istedi üç aydan sonra halter bile kaldırabilirsin dedi. Şimdi yürümem düzeldi, ağrılarım son buldu. Sayesinde eski sağlığıma kavuştum. İyi ki size gelmişim, iyi ki tanımışım sizi, herkese de tavsiye ediyorum. Başarılarınız daim olsun.


Müserref A.

Ameliyat öncesi asla merdiven inemiyordum. Ped kullanmadan asla dışarıya veya yürüyüşe gidemiyordum. Hapşırıkla, öksürükle asla idrarımı tutamıyordum. Çoğu yakınlarımın düğünlerinde bile hiç oynayamıyordum. Dışarı çıktığımda ilk işim tuvalet aramak oluyordu. Daha aklıma gelmeyen bir çok sorun. Ameliyat olduktan sonra ilk işim ne yapmak oldu biliyormusunuz, çeşmeyi açıp suyun akmasını izledim. Çünkü ameliyattan önce bulaşık bile yıkayamıyordum. Kendiliğinden akıyordu. Şimdi merdiven iniyorum, rahatça öksürüyorum, hapşırıyorum. Sadece biraz oturmakta zorlanıyorum. O da inşallah en kısa zamanda geçecek. Beni sosyal hayata yeniden kazandıran Alpaslan beye sonsuz teşekkür ederim.


Emine İ.

Denizli'de yaşamaktayım.15 senedir idrar torbası sarkıklığı vardı. Son Zamanlarda yaşam kalitem iyice düştü. Çünkü çok sık tuvalete çıkıyordum. Çarşıya çıkınca gözüm tuvaleti arıyordu .Bu kadar sene beklememin sebebi güveneceğim bir doktor yoktu. Doktorumuz varmış ama benim haberim yokmuş. İnternet yorumları ile ameliyat olan hastalarla konuşarak Sn.Doktorum Alpaslan Çalışkan Bey ile tanıştım. Muayene sonu doktorum beni öyle ikna etti ki hemen razı oldum. Gün aldım. Ameliyat oldum. İlk 2 ay biraz sıkıntılı geçti ama 3.cü ay kendimi toparladım. Doktoruma çok teşekkür ediyorum. Allah ondan razı olsun. Ameliyat olacak kişiler hiç düşünmeden doktoruma güvenebilirler.
Sağlıklı Mutlu günler dileğiyle hoşçakalın.


Gül U. İstanbul

Sevgili Doktorum Alpaslan Çalışkan ile sistosel (ameliyatın tam isminden emin olamadık) ameliyatı vasıtasıyla tanıştık, 2 yıllık doktor arayışımdan sonra doğru bir karar verdiğimi ameliyat öncesi ve sonrası kişiliği ve başarısı ile bana kanıtladı. Herşey için özellikle yenilikçi operasyon için herkese gözü kapalı tavsiye eder, başarılar dilerim.


Müjde K.

Sayın Alpaslan Çalışkan, 2016 Ağustos ayında ameliyat olalı iki sene olacak. Ameliyat öncesinde rahim sarkması, kasık ağrısı ve dayanılmaz bel ağrılarım vardı. Sık tekrarlayan, geçmeyen akıntı ve kaşıntım oluyordu. Tavsiye üzerine hastaneye size geldim. Öncelikle yaklaşımınız ve net açıklamalarınızla korkularımı giderdiniz. Kendinden emin ve hastalarını önemseyen yaklaşımınız, ameliyata karar vermeme neden oldu. Unutmadan söyleyeyim, sizden önce bir çok doktora gittim ve hepside bana, yaşım 37 olmasına rağmen rahmimin alınması gerektiğini söylediler. İyi ki sizi tanıdım, muayene oldum, tüm rahatsızlıklarımdan kurtuldum. Kendimi yeniden doğmuş gibi hissediyorum çok mutluyum teşekkür ederim. Mükemmel bir doktor olduğunuz için allah sizi sevdiklerinize bağışlasın.


Halise. E.

Rahim sarkması sorunum vardı.Buda beni beş dakika ara ile tuvalete götürüyordu, uyku düzenim bozuktu. Günlük yaşantıım felçti. Bu konunun en iyisinin siz olduğunuzu pek çok kişiden duydum. Ameliyat oldum. Gerek ameliyat öncesi, gerek ameliyat sonrası aşırı hasta ilginiz, takibiniz çok mükemmel. Sayenizde şimdi çok rahatım. Güleryüzlü, samimi, insancıl doktor Alpaslan beye sonsuz teşekkürler. Kadın hastalıklarından sorunu olanlar hemen gitsinler, çok memnun kalacaklar.

Gülperi Ö.

Rahim sarkması şikayeti ile başvurduğum doktorum Alparslan bey'den çok memnun kaldım. Ameliyattan önce rahmimi tuvalet sırasında elimle hissediyordum.Ameliyat olsamda gene aynı olurum diye çok korkuyordum.Şimdi 4 yıl oldu.İyiki olmuşum.Hiç bir şiayetim yok. Benim anlayacağım şekilde bana bilgi verdiği ve sakin yaklaşımı nedeniyle, muayene olmaya ve kontrollerime korkmadan gidebiliyorum.Bu nedenle kendisine çok teşekkür ediyorum.


Hatice A.

İdrar tutamama, kaçırma sorunum vardı. Bezle yaşıyordum. Hem günlük yaşantımı, hemde psikolojimi çok etkiliyorduç. Dr.Alpaslan Bey'e ameliyat oldum. Yaklaşık bir yılı geçti. Ameliyat sonrası çok şükür sorunlarım bitti. Doktorumdan çok memnunum...çok teşekkür ederim.


M. T.

Alpaslan beye ilk ilişki sonrası kanama şikayetiyle gittim. Yara teşhisi konuldu. Doktor korkum yüzünden uzun yıllar kontrole dahi gitmemiştim. Yara tedavisi sırasında beni çok rahatsız eden genital organımdaki problemi de söyleme fırsatı buldum. labioplasti ile bu sorunumu çözdü. Şimdi hayatıma daha rahat devam ediyorum. Kadın doğum doktorlarına karşı olan korkumu yenmeme yardımcı oldu. Kendisine çok teşekkür ediyorum.


Dilek A.

Ameliyat öncesinde idrar kesesi ve rahim sarkması şikayetlerim vardı. Özellikle uzun süre ayakta kaldığımda ve yürüdüğümde kese elime gelecek şekilde dışarı sarkıyordu. Kasıklarımda ağrıya sebep oluyordu. Arkadaşımın tavsiyesi ile Dr. Alpaslan Çalışkan'a muayene oldum. Doktorumun titiz, güvenilir, güleryüzlü ve alanında uzman olması ameliyata karar vermemde etkili oldu. Ameliyat olalı 1 yıl oldu. Hiçbir sorun yaşamadan hayatıma devam ediyorum. Alpaslan beyin ameliyat sürecindeki ilgisi ve sonrasında kontrollerimi birebir takip etmesi beni çok memnun etti. Kendisine çok teşekkür ediyor, ellerine sağlık diyorum. Benim gibi şikayeti olanlara kesinlikle tavsiye ediyorum. Meslek hayatında başarılar diliyorum.


Keziban Y.

Doktorumla karşılaşmadan önce, özellikle yolda yürürken hapşurmaktan, gülmekten, öksürmekten çok korkuyordum. Çünkü idrarımı tutamıyordum. Fakat Alpaslan beyin yapmış olduğu operasyon ile bunlardan tamamen kurtuldum, adete yeniden doğmuş gibiyim. Teşekkürler iyi varsınız Alpaslan bey :)


Gülşen E.

Doktorumla 6 yıl önce tanıştık. O zaman çok rahatsızdım, çişimi tutamıyor altımı ıslatıyordum. Özellikle gülerken ve öksürürken daha çok. Bu beni çok rahatsız ediyordu, bir arkadaşıma gidemiyordum, çarşıya çıkamıyordum. Gittiğim yerde uzun zaman kalamıyordum. Menapozda olmama rağmen her an ped kullanmak zorunda kalıyordum, buna benzer bir sürü şikayetim vardı. En önemlisi de pisikolojim. Dr. beye gittim, ilk muayenede ameliyat kararı aldık. Ameliyatım ve sonrası benim için çok iyi geçti. Birçok dikişim olmasına rağmen hemen aynı gün ayağa kalktım ve sondamı da çıkardım. Normal tuvalete girdim. Aradan 6 yıl geçmesine rağmen hiç bir şikayetim yok, eskisinden bin kat daha iyiyim. Çok teşekkürler, başarılarınızın devamını diliyorum...İYİKİ VARSINIZ


Betül Y.

Alpaslan Bey'in 15 sene öncesinde Rize Pazar'da olması bizim için büyük bir şanstı. İdrar kesesi sarkmasıyla ilgili ilk ameliyatımı o zamanlar Rize'de yaptı. Başarılı bir ameliyattı. Sorunum ortadan kalkmıştı. Sonrasında hamilelik , normal doğum vs durumlarımdan dolayı rahim sarkması şikayetim oldu. Çok zor bir hastalık,günlük yaşamınızı etkileyen bir durum...can sıkıcı sinir bozucu bir şey...o yıllarda Alpaslan bey artık Pazar'da değildi...Denizli'ye taşınmıstı...bir kaç doktora gittim...hemen rahmimin alınması gerektiğini söylediler.Daha çok gençtim, şok oldum, bu durum içime sinmemişti. Alpaslan beyi aramaya karar verdim, danışmak için, ona güvenim sonsuzdu ne de olsa. Aradım, meğer sevgili doktorum bu konuda çalışmalar yapıyormuş. Rahimin alınmasına gerek olmadığını," gelebilirseniz burada ameliyat edebilirim " dedi. Çok sevindim, ama bir yandan da Rize Ardeşen'den Denizli'ye ameliyat olmak için gitmek, kolay bir karar değildi. Karar verdik ve gittik... sağolsun doktorum bizi çok iyi karşıladı, hastane ortamında rahat ettirdi..ilgisi, yaklaşımı, verdiği güven..ve nihayet ameliyat oldum...çok başarılı bir ameliyat sonrasında hiç bir komplikasyon gelişmedi...bir kaç gün hastanede yattıktan sonra bomba gibi çıktım... kurtulmuştum yaa, inanamıyordum!!!! Genç yaşta rahmim alınmadan tedavi olmuştum. Aradan 4 yıl geçti, hiç bir şikayetim yok, çok mutluyum. Herkese tavsiye ederim, hiç beklemesinler. Hemen bu ameliyatı Alpaslan beye olup rahat etsinler..iyi ki var çok teşekkür ediyorum ..


Belma K.

İki sene önce raslantı sonucu gittiğim doktorum, beni çok rahatsız eden sorunumu (onun önerisi ile), estetik ameliyat ile (labioplasti) giderdi. Kendisine çok minnettarım. Her sorununuzu çekinmeden konuşabilceğiniz ve kesin çözüm alabileceğiniz bir doktor.


Ayşen E.

Alpaslan beyin Karadenizli hastalarından sadece biriyim. Doktorumuz mukemmeldir (gerçi şişman hastaları pek sevmez ama). Şaka !!. Hastalarının aynı zamanda arkadaşıda olabilen ender doktorlardandır. titiz ,güvenilir ve güler yüzlü olması onun en büyük özelligi. Kendisinden hala telefonla bile olsa yardım aldıgım zamanlar oluyor. Bence bir doktorun en büyük özelligi hastalarıyla konuşup onların anlayacagı dilden yardımcı olabilmesidir. Çünkü hasta psikolojisi çok farklı helede, benim gibi doktor görüp tansiyonu yükselen hastalar için.


Fatma M.

Alpaslan bey, yıllardır bende takıntı olan dış genital organimla ilgili bir problemi, güzel bir operasyonla çözdü. Alanına Hakim bir uzman.Kısaca tarif etmek gerekirse önyargısız,direk çözüme bakabilen bardağın dolu tarafını gösteren insanlardandır.Mesleki açıdan başarısını çevresinde olan insanlara davranışlarından görebiliyorum özellikle yaptığı başarılı ameliyatlarla mesleğinde bir profesyonel. Doktorların bilgi birikiminden tecrübesinden ziyade hastasinin gerçekten sıkıntısını gidermek olmali ve Alpaslan bey çözüm odaklı bir doktor. En önemlisi kişisel özellikleri güler yüzlü ve kendine güvenli olması işinde uzman bir dostunuz olması ve size yardımcı olması güzel bir duygu.


Münevver Ç.

3 yıl önce geçirdiğim rahim sarkması ameliyatından önce çok sıkıntılarım ve şikayetlerim vardı günlük hayatımda zorluklar yaşamaya başlamiştim fakat büyük başarıyla geçirdiğim ameliyat sonrası bütün sıkıntılarım geçti. Şuan hiçbir şikayetim yok ve cok rahatım. Size ve ekibinize çok teşekkür ederim, başarılarınızin devamını diliyorum.


Nurten E.

Ameliyat öncesi kasiklarimda agrı ve idrarımı hiç tutamiyordum ayrica gaita mi eldiven yardimi ile yapiyordum ve agrili bir sekilde. Öncelikle cok cok tesekkur ediyorum allah sizden razi olsun hem idrar kacirma sorunum kasik agrilarim kalmadi gaitami agrisiz ve normal bir sekilde yapiyorum hatta ameliyattan sonra tuvalette yardimsiz gaitami yaptigimda hem size dua ettim ve çok agladim tekrar cok tesekkur ediyorum ve benim gibi sorunu olanlara da tavsiye ediyorim


Ayşe Ç.

Merhaba Alpaslan bey
Ameliyattan önce çok kötüydüm ama şimdi çok şükür çok iyiyim allah razı olsun ,çok memnunum


Memnune Ş.

Ben Memnune hanımın kızıyım.Annem yaptığınız ameliyattan çok memnun.Hiç organ kesilmeden yapılan bu ameliyat yönteminde kesi izini bile bulamadık. 3 kızı birden aradık ve bulamadık. Bu ameliyatı olmaya karar verene kadar 8 sene bekledim ama değdi uzman ellerde oldum şansım varmış diyor. Kan kaybı yok. 2-3 gün içinde normal hayatına geri döndü. Sizden övgüyle ve duayla bahsediyor. Anadan doğma gibi oldum sapasağlam diyor. Ellerinize sağlık, Allah razı olsun da diyor.


Sultan H.

Ameliyat öncesi sık sık tuvalete gidiyordum.Tuvalete oturduğum zaman vajinamdan dışarıya sarkıyordu elimle itiyordum. Ameliyattan sonra asla öyle birşey yaşamadım doktor Alpaslan beye çok teşekkür ediyorum ellerine sağlık diyorum. Kendi ameliyatımdan memnun kalınca eş dost ve arkadaşlarıma da tavsiyede bulundum, onlarda memnunlar iyiki varsınız.


Cazibe A.

Ameliyat öncesinde; İdrar kesemin dışarıya sarktığını hissediyordum özellikle uzun süre ayakta kaldığımda ve yürüdüğümde kese elime gelecek derecede dışarıya sarkıyordu ve kasıklarımda ağrıya sebep oluyordu, bu durum sosyal yasantımı çok fazla olumsuz etkiliyordu. Ameliyat sonrasında; açıkta yara ve dikiş olmadığı için kısa sürede toparladim. Çok rahatladım, artık kese dışarıya sarkmıyordu ve ağrı çekmekten kurtularak rahatça sosyal hayatıma devam edebildim. Çok iyi bir ameliyat geçirdim, ameliyat olalı 3 yıl oldu ve hiçbir sorun yaşamadan hayatıma devam ediyorum. Alpaslan beyin ameliyat sürecindeki ilgisi ve sonrasında kontrollerimi birebir takip etmesi de beni cok memnun etti. Herkese tavsiye ediyorum.


Hanife D.

5-6 senedir süregelen şikayetlerimden hem utanıyor hemde oldukça rahatsızlık duyuyordum. İdrarımı tutamıyor, öksürünce kaçırıyordum. Devamlı ped kullanmak zorunda idim. Son iki senedir de haznemden yumurta gibi bir doku çıkmaya başlamıştı. Eşimden utanıyor, birlikte olmaktan kaçınıyordum. Sonra sizin adınızı duyup polikliniğe başvurdum. Bana ameliyat önerdiniz ve gün verdiniz. Allah razı olsun, şimdi çok rahatım. Yeniden dünyaya gelmiş gibi hissettim. İdrar şikayetlerim tamamen kayboldu. Devamlı abdest almak zorunda kalmıyorum. Bu tür şikayetleri olan herkese sizi tavsiye ediyorum. Herşey için teşekkürler.


Ayla G.

Yıllardır hem fiziksel hem psikolojik anlamda katlandığım, başkalarına da çok anlatamadığım rahatsızlığım nedeniyle Denizlı Devlet Hastanesine gıttiğimde Dr.ALPASLAN ÇALIŞKANLA tanıştım. İdrarımı tutamıyordum, süreklı kabızlığım vardı. kabızlığımdan makatta, makattan kaynaklandığını duşündüğüm sarkmalar bozulmalar oluştu. Bunlar beni rahatsız ediyordu. Doktoruma hepsini açıkca anlattım. Ameliyat oldum. Sanki yeni doğmustum. Herşey yoluna girdi. Her iki konuda da çok rahatladım. Hem fiziksel hem psikolojik. Doktorumu hatırlamadığım günüm yok. Çok teşekkurler


Hatice B.

61 yaşındayım. 1 yıl öncesine kadar yaşam kalitem çok kötüydü. Rahim sarkmamın olduğu bu dönemlerde, ameliyat hemşiresi Perihan B. beni ikna edip, doktor Alpaslan Çalışkan beyle tanışmama vesile oldu (kendisine teşekkürü bir borç bilirim). Ameliyat olalı tam 1 yıl oldu, doktorumun elleri dert görmesin. Kendimi yeniden doğmuş gibi hissediyorum .Beni sağlığıma kavuşturan çok değerli Alpaslan Çalışkan beye ne kadar dua etsem, teşekkür etsem azdır. Benim gibi rahim sarkması olan bütün hastalara tüm içtenliğimle ve samimiyetimle tavsiye ediyorum. Şu anda hiçbir şikayetim yok. Allah ona sağlıklı uzun ömürler versin, elleri dert görmesin. Saygılarımla.