Biyografi

21.09.65 Gölcük doğumluyum, ilk-orta-lise eğitimimi İzmir'de tamamladıktan sonra 1989 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldum. Nevşehir Cezaevinde mecburi hizmet, bir süre Almanya'da Dermatoloji ihtisası, Robinson Clublerde otel hekimliği ve Adana Seyhan Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğünde hekimlik yaptıktan sonra, 1993 yılından itibaren KTÜ Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum ABD’da Araştırma Görevlisi olarak çalıştım. 1998 yılından itibaren 6 yıl Rize Pazar'da, 2015 yılı Kasım ayına kadar Denizli Devlet Hastanesinde Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı olarak çalıştım. Halen kendi özel Kliniğimde çalışmalarıma devam etmekteyim.

Uzmanlık süresince birçok kez yurtdışında, değişik Özel Hastane ve Üniversite Kliniklerinde mezuniyet sonrası çalışmalarda bulundum (Aachen Üniversitesi,Tages Klinik Altonaer Hamburg, Eilenriede Klinik Hannover, Marienhöhe Klinik Würselen) . 2005 yılından itibaren çalışmalarımı  Pelvik Rekonstruktif Cerrahi ( Ürojinekoloji ) alanında yoğunlaştırdım. 2009  yılında, dünyada ve özellikle Avrupa’da Pelvik Taban Cerrahisinin en önemli isimlerinden Prof.Dr.Klaus  Goeschen ile tanıştım. O günden sonra mesleki hayatımda, bu tür hastalara yaklaşım ve uygulamalarımda  köklü değişiklikler oldu. Almanya ve Türkiye’de bu alandaki tüm operasyonları, değişik hastalarda başarı ile uyguladık.

Önceleri; Yapabileceğimiz ancak bu kadar…!”, “Bu hastalar zaten memnuniyetsiz, yaşlı, birçok ek hastalıklar var, ameliyat etmeye gerek yok…!” , “İyice yaşlan öyle gel…!”, “Ameliyatı kaldıramazsın…!  denilen her yaşta hastada, dünyada ilk kez uygulanan bazı uygulamaları da içeren  Goeschen/Çalışkan  metodu ile, anatomik olarak %95, fonksiyonel olarak %85  ve %95 oranında hasta memnuniyeti elde ettik. Operasyonlarımı Literatürlerdeki ortalama “en yüksek başarı” ve “en düşük komplikasyon” oranları ile yayınladık.

2013 yılında ECERPS  “Avrupa İleri Düzey Pelvik Rekonstrüktif Cerrahi Merkezi” sertifikası aldım.
Yüksek ve sürdürülebilir başarının temelinde, doğru teşhis, kusursuz cerrahi, bazıları bizim tarafımızdan geliştirilmiş özel aletler, 1000 in üzerinde hasta sayısı ile kanıtlanmış tecrübe yatmaktadır. Halen yurtiçi ve yurtdışında, operasyonlarıma devam etmekteyim.
 Çok iyi derecede Almanca, iyi derecede İngilizce biliyorum. Evli ve iki çocuk babasıyım. 

Üye oldugum dernekler

1- Türk Tabipleri Birliği

2- Ürojinekoloji Derneği

3- The International Society for Pelviperineology (ISPP)

4- The International Urogynecological Association (IUGA)

5- Türk Kolon ve Rektum Cerrahisi Derneği