Hasta Düşünceleri

Gülşah Ş. (İstanbul)

13 yıl önce ikinci doğumumdan sonra bütün hayat kalitemi etkileyecek şekilde idrar kaçırmaya başlamıştım. O zamanlarda kimse bu konu üzerinde konuşmuyordu ve bilinmesi de ayıp kabul ediliyordu. Kadınlar kendi aralarında bile konuşamıyorlardı. Normal doğum yapan her kadının karşılaşabileceği bir durum bu. Sporcu olduğum için ben bu durumdan iki katı etkileniyordum, spor yapmadığım zamanlarda da öksürürken ve hapşırırken çok dikkat etmek zorunda kalıyordum. Her evden dışarı çıkışımda bir aksilik olmasın diye tuvalete girip öyle çıkıyordum, dışarıda olduğum zamanlarda da her yerde tuvalet arıyordum ve yanımda yedek kıyafet bulundurmak zorunda kalıyorum.Bunun bir çözümünün de var olduğunu bilmiyordum. Yaptığım araştırmalar sonucunda sevgili doktorum Alpaslan Beyle yolumuz kesişti. İnternetten çalışmalarını inceledim ve hemen vakit kaybetmeden irtibata geçtim. Kendisi bana en ayrıntılı bir şekilde süreci anlattı ve hemen İstanbul’dan Denizli’ye yola çıktım. Bir gün daha bu duruma dayanabilecek sabrım kalmamıştı. Denizli ‘ye vardığımda doktorumun ve personelinin güler yüzü sayesinde ameliyattan hiç korkmadım benimle çok güzel ilgilendiler hepsine sonsuz teşekkür ederim. Ameliyatımın ertesi günü hemen taburcu edildim ve Pamukkale’yi gezmeye gittim. Dokuların iyileşme süreci de 6 hafta olduğu için 6 haftanın dolmasını bekledim ve ilk sporumu yaptım. İnanılmaz bir mutluluk sanki yeniden doğmuş gibiyim. Böyle başarılı doktorların da benim ülkemde olması ayrıca gurur verici. Yolunuz hep açık olsun.


Ferda Y.B (İzmir)

66 Yaşındayım ve yaklaşık 10 yıldır idrar kaçırma problemiyle uğraşıyordum. Uğraşıyordum derken bu sorunumu hiçbir zaman saklamadım ve hep çare aradım. Verilen ilaçlar, kegel egzersizleri, uygulanan lazer tedavileri hep kısa süreli sonuç verdi. Bir süre sonra şikayetlerim tekrarlıyordu. İnternette sürekli araştırma yapıyordum ve bir gün Op. Dr. Alpaslan Çalışkan'ın sayfasına rastladım. Bir süre takip ettikten sonra kararımı verdim, hemen iletişime geçerek İzmir'den Denizli'ye gittim. Muayeneden sonra doktorum ameliyat olabileceğimi söylediğinde hemen gün alarak İzmir'e döndüm.Bir ay verilen ilacı kullandıktan sonra operasyonum yapıldı. Bugün operasyonumun üzerinden tam 2 ay geçti. Ben daha ilk günlerden beri rahatça hapşırıp, kahkaha ile gülebiliyordum. Şimdi ise torunlarımı kucağıma rahatça alıp uzun yürüyüşler yapıyorum. Operasyondan sonra hiçbir ağrım olmadı,hastanede yapılan ağrı kesici iğnenin dışında ağrı kesici kullanmadım. Keşke çok daha önce tanıyıp onca sıkıntıyı yaşamasaydım diyorum. Ancak bugüne de sonsuz şükürler olsun. Bir kez daha Sn.doktorum Alpaslan Bey ve o güzel ekibine sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Başarılarının artarak devamını diliyorum.


Gülay K. (Kıbrıs)

Öncelikle, konuşmaları ve yaptığı yayınlarıyla bana ameliyatım için cesaret ve güven veren değerli-samimi-gerçek insana Op.Jin.Dr. Alpaslan Çalışkan'a sonsuz teşekkürlerimi sunarım. İyi ki internette derdimi araştırmışım... İyi ki karşıma Dr. Alpaslan'ın yayınları ve hastalarının yorumları çıkmış... Bana o kadar samimi ve güven verici geldi ki, mümkün olsa o an koşarak Denizli'ye Odak Hastanesi'ne gidecektim. Çünkü rahim-idrar torbası-vajina sarkması problemlerimden dolayı iki defa ameliyat olmuş ve sorunlarım çözümsüz kalmıştı. Çaresizliğimden dolayı doktor tavsiyesi olan "peser" takılması yöntemine evet dedim. Zorluklarıyla birlikte, dört yıl bu aletle sosyal hayatıma devam etmeye çalıştım. Fakat önlenemeyen enfeksiyon nedeniyle "peser" çıkarıldı. Uzun bir enfeksiyon tedavisinin ardından biyolojik açıdan iyileşmiştim ancak fiziksel açıdan sosyal hayata dahil olmam imkansızlaşmıştı. Mutlaka kadınların yüzleştiği bu sorunu tıp dünyası çözmüş olmalıydı diye düşünüyordum. Gerçekten de haklıydım... Op.Dr. Alpaslan Bey özellikle bu konuda önemli araştırmalar yapmış ve bilimsel işbirliğiyle geliştirdiği yöntemlerle kadınların umut kapısı olmuştu. Özellikle başarı oranının %98-%99 olması benim kararım için de oldukça umut vericiydi. Doktor beyle bir hafta içinde yüz yüze görüşüp ameliyat kararı aldım. Ameliyatımın ikinci gününde iki uçak değiştirerek evime gelebildim. Ameliyat ve sonraki süreçte hiçbir ek masraftan kaçınılmadığını gözlemledim. Şu an ameliyatımın üzerinden 45 gün geçmiş bulunuyor. Benim için imkansız bir hayal olan yaşam kaliteme yıllardan sonra kavuşmuş olmama neden olan başarılı ve iyi insan Dr. Alpaslan'a, güler yüzlü ekibine ve güvenli, sıcak bir ortam sağlayan Odak Hastanesi'ne sonsuz teşekkürlerimi sunarım. "Kadınların kurtarıcısı" olarak nitelendirdiğim Dr. Alpaslan'a mutlaka güvenmenizi tavsiye ediyorum.


F. Ö Bursa

Merhaba 35 yaşında 2 çocuk annesiyim idrar kaçırma sorunundan dolayı hapşırma, öksürme, gülmekten korkar olmuştum. Sonunda kendi doktoruma gittim, bana Alpaslan hocamı tavsiye etti. Kendisiyle yaptiğim telefon görüşmesinde samimiyet ve içtenliğine güvendim, Bursa’dan Denizli’ye ameliyat olmaya gittim. Rahim sarkması ve idrar kesesi sarkması ameliyatı olalı 1 sene oldu. ALPASLAN ÇALIŞKAN hocama ne kadar teşekkür ve şükretsem azdır. Yaşam kalitem arttı artık rahatlıkla gülebiliyor, hapşırip öksürebiliyorum, herkese tavsiye ediyorum. Güler yüzlü, içten, samimi, misafir perver , her aradığımda telefonuma cevap veren doktorum ALPASLAN ÇALIŞKAN'a çok ama çok teşekkür ederim tereddütsüz bu tarz ikayetleriniz varsa gidebileceğiniz tek doktor bence.


G. A. ( Aralık 2018), Van

12 yıldır rahim sarkması problemi yaşıyordum. Özellikle son bir yıl, alt karın bölgesi ve bel ağrılarım günlük yaşamımı oldukça olumsuz etkilemeye başlamıştı, uzun süre ayakta kalamıyordum, gün bitiminde ağrılarım daha da artıyordu. Yapılacak cerrahinin başarı şansının %50-%60 orannında olduğu, geçici bir iyileşme sağlayacağı söylendiği için ameliyat olmaya karar veremiyordum. Alpaslan Çalışkan hocamın aynı sorunu yaşayan ve 6 yıl önce ameliyat ettiği bir hastasının yakınıyla tanıştım, ameliyattan sonra ve bu güne kadar hiçbir sorun yaşamadığını söyleyince İnternette Alpaslan Çalışkan Hocamı buldum. Telefon görüşmemizdeki samimi ve güven verici yaklaşımı sayesinde ve kendisine özel bir teknikle yaptığı ameliyatların başarı oranının %100'e yakın olduğunu öğrenince ameliyat olmaya karar verip, Van'dan Denizli’ye gittim. Alpaslan Hocam yapmış olduğu ilk muayenede komple bir sarkma olduğunu söyledi ve ameliyatımı 23.07.2018 tarihinde başarıyla gerçekleştirdi. Ameliyat sonrası iyileşme sürecimde hiçbir problemim olmadı. Aradan henüz 4 ay gibi kısa bir zaman geçmesine rağmen bütün problemlerim sona erdi. Alpaslan Hocamı, benim gibi bu sorunu yaşayan bütün hastalara gönül rahatlığıyla tavsiye ederim. Hocama bu süreçte göstermiş olduğu yakın ilgi için çok teşekkür ederim.


Pembe S. ( Kasim 2018)

10 yıldır rahim sarkması problemi yaşıyordum. Yaşadığım sıkıntılar hayat kalitemi oldukça düşürmüştü ancak endişelerimden dolayı bir türlü ameliyat olmaya karar veremiyordum.İnternette yaptığımız araştırma sonucu Alpaslan Bey’i buldum. telefon görüşmemizdeki samimi ve güven verici yaklaşımı sayesinde ameliyat olmaya karar verip, Bursa'dan Denizli’ye gittim. Alpaslan Bey 13 Ocak 2018’de rahim sarkması ameliyatımı başarıyla gerçekleştirdi.Ameliyat sonrası herhangi bir şikayetim olmadı, sadece 2 gün hastanede kalarak taburcu olup Bursa ya döndüm. Alpaslan Bey’i Bu ameliyatı olması gereken ve endişesi olan herkese kendisini kesinlikle tavsiye ederim. Doktoruma teşekkürü bir borç bilirim.


Emine K.

Selamlar, ben Tekirdag Çerkezköy'den Emine K., yaklaşık 6 yıl önce başlayan idrar sarkması ve sonrasında rahim sarkması şikayetleri ile bir çok hekime başvurdum. Bir türlü güvenipte ameliyat olamadım. Sonunda 7 ay önce ameliyat oldum ama maalesef 1 ay bile geçmeden daha kötü oldum ve bu sefer aynı doktor rahmimin alınmasını gerektigini söyledi. Bu süre icinde araştırmalar yapıp, güler yüzlü güven veren hastasıyla bire bir ilgilenen Alpaslan beyi bulduk. Onun öncesinde bir çok doktor ile görüşmemize rağmen bir güven oluşturmadıkları icin hep ikinci bir doktor arayışımız oldu ve Denizli'ye gitmeye karar verdik. Doktorumuzla konuştukdan sonra ameliyat olmaya karar verdik. Şu an ameliyatın üzerinden 3 ay gecti, gayet iyi durumdayım kendisine sonsuz teşekkürler ediyorum. Hic kimsenin aklında soru işareti kalmasın sadece bir kere yüz yüze konuşmanız bile yeterli olacaktır. Benim bütün iletişim bilgilerim kendisinde mevcut dileyen bana ulaşabilir. Bunu kendime bir borc bilip seve seve isteyen kişiyle görüşürüm. Tekrardan Alpaslan beye sonsuz teşekkürler edip sağlıklı günler diliyorum.


GH. Y. (İstanbul)

31.08.2018’de mesane ve rahim sarkması şikayetimden dolayı Alpaslan Bey ‘e ameliyat oldum. Zor doğum sebebi ile sarkma olmuştu.1 yıldır çok rahatsız etmeye başladı, hayat konforum nerdeyse hiç kalmadı. Uzun süre geçmesini bekledim hatta geçer birçok yönteme başvurdum (kegel egzersizleri, akapunktur gibi ) ama maalesef değişen bir durum olmadı. Sonunda ameliyat olmaya karar verdim. Uzun arayışlar sonrası Alpaslan Bey i buldum ve kendisi ile konuştuktan sonra ameliyat olmaya karar verdim. Şimdi tam 1 hafta oldu ve çok ama çok memnun kaldım. Yeniden doğmuş gibiyim... ufak tefek ağrılar var ama geçecek ve herşey yine çok güzel olcak. Kendisine çok teşekkür ederim. Herkese tavsiye ediyorum.


İ.O.

İdrar kaçırma sıkıntısı ile gittim umduğumdan daha fazla ilgi gösterdi ve TOT ameliyatı oldum. Yıllardır çektiğim sıkıntıdan kurtuldum doktor beyin sayesınde. Allah kendisinden razı olsun artik kupkuru geziyorum, çektiğim işkence bitti, yaşam kalitem arttı, rahatsızlığı olanlara şiddetle tavsiye ediyorum ☺


Ayla D.

İdrar tutamama nedeniyle sayın Dr. Alpaslan Çalışkan'a muayene olmak için, bir arkadaşımın önerisi ile Odak Tıp Merkezine geldim. Çekinmeden her şeyi çok rahat anlatabildim ve bana o kadar güven verdi ki hiç tereddüt etmeden ameliyata karar verdim. İyi ki olmuşum o sıkıntılı günlerim geride kaldı. Ameliyat sonrası da ilgi alaka her şey mükemmeldi, çok ama çok memnun kaldım. Hiç bir şikayetim kalmadı keşke bu kadar sıkıntı çekmeyip daha önce ameliyat olsaydım. Alpaslan bey size çok ama çok teşekkür ederim, gerçekten Denizli'de bir numarasınız, iyi ki varsınız.


A. T.

Ben çok memnun kaldım yakınlarıma ve çevremdeki ihtiyacı olan herkese tavsiye ediyorum. Yıllık kontrollerim olacak muayene oldum. 1 ay takip etti daha sonra ameliyat oldum. Her şey hala çok güzel mutluyum çok seviyorum kendilerini. Allah sağlık sıhhat versin daha çok hastalara derman olsun.


G. Y.

Rahim sarkmasından ameliyat oldum, iyiyim. Ama idrar sıkışması olduğunda tuvalete girene kadar biraz kaçıyor. Ameliyat oldum kurtuldum bu sıkıntılardan allaha şükürler olsun çok iyiyim. Şu an çok rahatım.


A. Y.

Ben Adıyaman'da oturuyorum, 3 doğumdan sonra ağır kaldırdığım için bende rahim sarkması oldu. Birçok doktora gitmeme rağmen menepozdan sonra tedavi olabileceğimi söylediler. İnternette rahim sarkması ile ilgli tedavi yöntemlerini okurken doktor Alpaslan Çalışkan'ın sayfasına girdim, yazdıkalrını ve hasta düşüncelerini okudum ve hemen aradım doktorum bana menepoza girmeden tedavi olabileceğimi söyledi. Kararımı verdim ve Denizli'ye gittim. Ameliyat oldum, ameliyatım çok başarılı geçti. 1 günde ayağa kalktım, sağlığıma kavuştum. Bu hastalıktan doktorum sayesinde kurtuldum. Doktoruma minnettarım. Gerçekten mükemmel bir doktor. Hastalarına değer veren, onlarla arkadaş gibi olan bir doktor. Sonsuz teşekkürler iyi ki var. Benim gibi şikayetleri olanlar beklemesinler hemen gidip hiç düşünmeden tedavi olsunlar.


B. G

Kadın hastalıklarından rahim sarkmasından ameliyat oldum. Şimdi çok rahatım gerçekten. Kendisine çok teşekkür ederim. Allah razı olsun çok memnunum. Kardeşimi de yönlendirdim o da kendisine ameliyat oldu o da memnun. İhtiyacı olan herkese tavsiye ediyorum.


C.T.

Rahim kaldırması ameliyatı oldum, çok rahatım, çok memnunum. Doktorumu araştırarak gittim. 4 gün hastanede yattım. Kontrollere gidiyorum. Çok şükür çok iyiyim, rahatım yerinde. 1 yıl oldu ameliyat olalı rahatım iyi. Allah razı kendilerinden


M. Ö

Alpaslan Bey benim için çok önemli. 2.baharımı yaşatıyor, sosyal hayatımı yeniden başlattı. Ameliyat oldum çok iyi geçti, 2 gün hastanede yattım çok güzel ilgilendiler, aradığım her an telefonuma cavep veriyor. Whatsapp'tan yazsam cevaplıyor, her an ulaşabiliyorum. Kişilik olarak çok iyi biri, insanlara yaklaşımı çok iyi güler yüzlü. Benim için en önemli hastayı motive etmesi ve ameliyata hazırlaması, çok iyiydi.


K.G.

Alpaslan Bey'in ilgisinden ve yaptığı operasyondan çok memnunuz. Teşekkür ederiz kendilerine, annemin idrar torbasında sıkıntısı vardı, idrarı kaçırıyordu .Ameliyat oldu şu an iyi durumda sıkıntısı yok denecek kadar az. Teşekkür ederiz kendilerine.


Ü.D.

Tavsiye üzerine gittim, idrar kesesi sarkması ameliyatı oldum memnun kaldım. 1 kez kontrole sadece gittim 3.5 yıl oldu ameliyat olalı ameliyatımdan memnunum


N.D.

Rektosel ameliyatı oldum. 2 ay kadar bazı problemler yaşadım ama hemoroidlerimden dolayı ağrılarım oldu. Fakat geçti çok memnunum. Kabızlık sorunum çözüldü ve yakınlarımdan 2-3 kişiye de tavsiye ettim onlar da ameliyat oldu. Bir yakınım daha önce birkaç ameliyat olmuştu, ameliyatlar başarısız geçmiş idrar kaçırması vardı. Alpaslan Bey'e ameliyat oldu şikayetleri azaldı. 2.kez ameliyat olacak. 2. ameliyattan sonra geçeceğini söyledi doktor bey, biz de inanıyoruz. Yakınım da çok memnun. Çok teşekkür ederim kendilerine, alanında uzman. Ben de tavsiye üzerine gittim, iyi ki de gitmişim, başka bir doktora gitmemişim. Kendilerine çok teşekkür ederim ilgili bir doktor, hastasını yakından ilgileniyor takip ediyor.


D. E (İstanbul)

Dördüncü hamileliğim esnasında rahim ve mesane sarkması problemi yaşadım. 7 yıl boyunca bu sorunuma kesin bir çözüm bulamamıştım. Hayatı dolu dolu yaşayamıyordum. Çocuğumla koşamıyor, zıplayamıyordum. Hatta onu kucağıma alıp rahat bir şekilde uzun süre taşıyamıyor, uzun yürüyüşler yapamıyor, ayakta fazla kalamıyor, spor yapamıyordum. Gittiğim doktorların kimisi egzersizler veriyordu ama bunlar benim için kesin çözümler değildi. 7 yıl bu şekilde yaşadım. Hatta en son profesör bir doktorda ameliyat olmaya karar verdim. Doktor ameliyatla rahmimin alınacağını söylemişti, rahmim sağlıklıydı. Ameliyat günü bile almıştm. Ama içim bir türlü razı olmamıştı. Ameliyattan bir gün önce ameliyatı iptal ettim. Bu durumumun muhakkak başka çözümü olmalı diye düşünüyordum. Ve internetten yeni yöntemler olup olmadığını araştırmaya karar verdim. Sevgili Doktorum Alpaslan Çalışkan Bey'i bu vasıtayla buldum. Hakkında okuduklarım, yaptığım araştırmalar ve kendisiyle yaptığım tlf konuşmaları beni ikna etmeye yetti. Ancak bir sorun vardı. Ben İstanbul'da, doktor bey Denizli'deydi. Olur mu olma zmı derken, dr. beyle yaptığım telefon konuşmaları sonucunda ameliyatı Denizli'de olmaya karar verdim.Kendisi çok farklı bir doktordu. Hasta-doktor arasındaki o soğuk mesafeyi yok etmiş, işini sevgiyle yapan, başarılı, araştırmacı bir doktor vardı karşımda. Kendisini tanıdığım için ve ameliyatımı başarıyla gerçeleştirdiği için çok memnunum. Bu ameliyatı olmak zorunda olan herkese Dr. Alpaslan Çalışkan beyi kesinlikle tavsiye ediyorum. Hiç düşünmeden kendisine rahatlıkla ameliyat olabilirler. Sevgili Doktorum Alpaslan bey, iyiki sizi tanımış ve doktorum olarak sizi seçmişim. Hayatıma yaptığınız sihirli dokunuşlarla hayat kalitem yükseldi. Sağlığıma kavuşmamı sağladığınız için size tekrar tekrar teşekkür ediyorum.


Ayşe S.

Öncelikle size daha önce gelmediğim için çok pişman olduğumu belirtmek istiyorum. Ameliyatım için doktor araştırırken tek duyduğum isim, bu alanda parmakla gösterilerek tek olan isim sizdiniz. Muayenelerinizdeki samimiyet, ilginiz ve bilginiz için çok teşekkür ederim. Ameliyatım başarılı geçti ve artık rahatım. Sağlıklıyım. Hayat resmen yeniden başladı benim ve eşim için 😉. Sizi herkese tavsiye ediyorum.Herşey için tekrar tekrar teşekkür ederim.
İyi günler.


Leyla G.

Ameliyat öncesinde idrar kaçırma problemim vardı. Hapşırıkta öksürükte idrarımı kaçırıyordum. Günde 2 tane ped değıştiriyordum. Hem günluk yaşantımı hem de psikolojimi bozuyordu. Tavsiye üzerine Dr.ALPASLAN ÇALIŞKAN'a ameliyat oldum. Dünya ya yeniden gelmiş gibiyim. Benim gibi böyle rahatsızlıgı olanlara Doktor Beyi tavsiye ediyorum. Şu anda hiç bir şikayetim yok. Çok çok mutluyum.Teşekkürler Alpaslan Bey.


Canan K.

Ameliyattan önce yürümemde sıkıntı, kasıklarımda ağrılarım vardı. Haznemden sarkan parçadan dolayı psikolojim çok bozuktu. Başvurduğum tüm doktorlar; "biz bunu yapamayız" dedi. Artık bir daha düzelemeyeceğimi düşünüyordum. Araştırmalarımız sonucunda doktorumuz Alpaslan Çalışkan'ı bulduk ve doktorumuz sayesinde başarılı bir ameliyat geçirdim. 2-3 haftada normal hayatıma döndüm, gayet iyiyim. Ameliyat öncesinde dışkımı tutamama, kaçırma sorunum vardı, Ameliyat sonrasında o da kalmadı. Doktorumuza teşekkürler.


Selin Y.

"insanlar vardır, berrak ,pırıl pırıl bir deniz/ Boşa gitmez ne kadar güvenseniz/ Dibini görürsünüz, her şey meydanda/ Korkmadan dalarsınız, sizi sarar bir anda/ İçi dışı birdir, çekinme ondan/ Her sözü içtendir, her davranışı candan . Benim gibi vajinal prolapsus şikayeti ile dr arayışında olanlara doktorumu en iyi anlatmanın yolu Can Yücel in bu dizeleriyle olurdu ancak...Dr. beye ilk randevumda mutsuz, endişeli bir ruh haliyle gelip, tedavi sonrası yaşam enerjisini geri kazanmış hastalarından biriyim artık .Verdiği güven sayesinde ikinci randevumda ameliyathanedeydim, iki gün hastane ve iki üç haftalık dinlenme sürecinden sonra sayesinde hiç bir problem yaşamadan sorunlarımdan kurtulmuş biri olarak günlük yaşamıma döndüm.Kendisini edavi olmak isteyenlere gönül rahatlığıyla tavsiye ederim. Nasıl hayatta sağlığın yerini tutacak bir şey yoksa, bunu size kazandıran kişinin emeğinin de karşılığı..." Hastalarımın mutluluğu ve memnuniyeti benim için yeterli" diyen mütevazi bir doktorun hastası olmak bir şanstır ancak ...Bu şanslı kişilerden biri olarak doktoruma, kendini alanında en iyi yetiştirdiği için, samimi kibar yaklaşımıyla hissettirdiği güven duygusu için sonsuz minnetle teşekkür ederim...İyiki bu mesleği seçmişsiniz ,iyiki varsınız.


Nevsiye Ç.

71 yaşındayım. Üç buçuk ay önce rahim sarkması problemi ile karşılaştım ancak çocuklarıma bahsetmedim belki düzelir diye. Ancak vakit geçtikçe şikayetlerim artmaya başladı. Yürümem kısıtlandı, bel ve kasık ağrılarım arttı, pedsiz dışarı çıkamıyordum, son zamanlar oturamamaya başladım. Gittiğim kadın doğum doktoru Alpaslan beyi önerdi. Bir buçuk ay önce muayene oldum bir krem verdi ve kremi bir ay kullanmamı krem bitince de ameliyat günü almamı istedi. Ameliyat için muayene ettiğinde daha da büyüdüğünü söyledi ve iki gün sonra ameliyata aldı. Ameliyattan 5 saat sonra beni yürüttü. İlk üç ay dikkat etmemi istedi üç aydan sonra halter bile kaldırabilirsin dedi. Şimdi yürümem düzeldi, ağrılarım son buldu. Sayesinde eski sağlığıma kavuştum. İyi ki size gelmişim, iyi ki tanımışım sizi, herkese de tavsiye ediyorum. Başarılarınız daim olsun.


Müserref A.

Ameliyat öncesi asla merdiven inemiyordum. Ped kullanmadan asla dışarıya veya yürüyüşe gidemiyordum. Hapşırıkla, öksürükle asla idrarımı tutamıyordum. Çoğu yakınlarımın düğünlerinde bile hiç oynayamıyordum. Dışarı çıktığımda ilk işim tuvalet aramak oluyordu. Daha aklıma gelmeyen bir çok sorun. Ameliyat olduktan sonra ilk işim ne yapmak oldu biliyormusunuz, çeşmeyi açıp suyun akmasını izledim. Çünkü ameliyattan önce bulaşık bile yıkayamıyordum. Kendiliğinden akıyordu. Şimdi merdiven iniyorum, rahatça öksürüyorum, hapşırıyorum. Sadece biraz oturmakta zorlanıyorum. O da inşallah en kısa zamanda geçecek. Beni sosyal hayata yeniden kazandıran Alpaslan beye sonsuz teşekkür ederim.


Emine İ.

Denizli'de yaşamaktayım.15 senedir idrar torbası sarkıklığı vardı. Son Zamanlarda yaşam kalitem iyice düştü. Çünkü çok sık tuvalete çıkıyordum. Çarşıya çıkınca gözüm tuvaleti arıyordu .Bu kadar sene beklememin sebebi güveneceğim bir doktor yoktu. Doktorumuz varmış ama benim haberim yokmuş. İnternet yorumları ile ameliyat olan hastalarla konuşarak Sn.Doktorum Alpaslan Çalışkan Bey ile tanıştım. Muayene sonu doktorum beni öyle ikna etti ki hemen razı oldum. Gün aldım. Ameliyat oldum. İlk 2 ay biraz sıkıntılı geçti ama 3.cü ay kendimi toparladım. Doktoruma çok teşekkür ediyorum. Allah ondan razı olsun. Ameliyat olacak kişiler hiç düşünmeden doktoruma güvenebilirler.
Sağlıklı Mutlu günler dileğiyle hoşçakalın.


Gül U. İstanbul

Sevgili Doktorum Alpaslan Çalışkan ile sistosel (ameliyatın tam isminden emin olamadık) ameliyatı vasıtasıyla tanıştık, 2 yıllık doktor arayışımdan sonra doğru bir karar verdiğimi ameliyat öncesi ve sonrası kişiliği ve başarısı ile bana kanıtladı. Herşey için özellikle yenilikçi operasyon için herkese gözü kapalı tavsiye eder, başarılar dilerim.


Müjde K.

Sayın Alpaslan Çalışkan, 2016 Ağustos ayında ameliyat olalı iki sene olacak. Ameliyat öncesinde rahim sarkması, kasık ağrısı ve dayanılmaz bel ağrılarım vardı. Sık tekrarlayan, geçmeyen akıntı ve kaşıntım oluyordu. Tavsiye üzerine hastaneye size geldim. Öncelikle yaklaşımınız ve net açıklamalarınızla korkularımı giderdiniz. Kendinden emin ve hastalarını önemseyen yaklaşımınız, ameliyata karar vermeme neden oldu. Unutmadan söyleyeyim, sizden önce bir çok doktora gittim ve hepside bana, yaşım 37 olmasına rağmen rahmimin alınması gerektiğini söylediler. İyi ki sizi tanıdım, muayene oldum, tüm rahatsızlıklarımdan kurtuldum. Kendimi yeniden doğmuş gibi hissediyorum çok mutluyum teşekkür ederim. Mükemmel bir doktor olduğunuz için allah sizi sevdiklerinize bağışlasın.


Halise. E.

Rahim sarkması sorunum vardı.Buda beni beş dakika ara ile tuvalete götürüyordu, uyku düzenim bozuktu. Günlük yaşantıım felçti. Bu konunun en iyisinin siz olduğunuzu pek çok kişiden duydum. Ameliyat oldum. Gerek ameliyat öncesi, gerek ameliyat sonrası aşırı hasta ilginiz, takibiniz çok mükemmel. Sayenizde şimdi çok rahatım. Güleryüzlü, samimi, insancıl doktor Alpaslan beye sonsuz teşekkürler. Kadın hastalıklarından sorunu olanlar hemen gitsinler, çok memnun kalacaklar.

Gülperi Ö.

Rahim sarkması şikayeti ile başvurduğum doktorum Alparslan bey'den çok memnun kaldım. Ameliyattan önce rahmimi tuvalet sırasında elimle hissediyordum.Ameliyat olsamda gene aynı olurum diye çok korkuyordum.Şimdi 4 yıl oldu.İyiki olmuşum.Hiç bir şiayetim yok. Benim anlayacağım şekilde bana bilgi verdiği ve sakin yaklaşımı nedeniyle, muayene olmaya ve kontrollerime korkmadan gidebiliyorum.Bu nedenle kendisine çok teşekkür ediyorum.


Hatice A.

İdrar tutamama, kaçırma sorunum vardı. Bezle yaşıyordum. Hem günlük yaşantımı, hemde psikolojimi çok etkiliyorduç. Dr.Alpaslan Bey'e ameliyat oldum. Yaklaşık bir yılı geçti. Ameliyat sonrası çok şükür sorunlarım bitti. Doktorumdan çok memnunum...çok teşekkür ederim.


M. T.

Alpaslan beye ilk ilişki sonrası kanama şikayetiyle gittim. Yara teşhisi konuldu. Doktor korkum yüzünden uzun yıllar kontrole dahi gitmemiştim. Yara tedavisi sırasında beni çok rahatsız eden genital organımdaki problemi de söyleme fırsatı buldum. labioplasti ile bu sorunumu çözdü. Şimdi hayatıma daha rahat devam ediyorum. Kadın doğum doktorlarına karşı olan korkumu yenmeme yardımcı oldu. Kendisine çok teşekkür ediyorum.


Dilek A.

Ameliyat öncesinde idrar kesesi ve rahim sarkması şikayetlerim vardı. Özellikle uzun süre ayakta kaldığımda ve yürüdüğümde kese elime gelecek şekilde dışarı sarkıyordu. Kasıklarımda ağrıya sebep oluyordu. Arkadaşımın tavsiyesi ile Dr. Alpaslan Çalışkan'a muayene oldum. Doktorumun titiz, güvenilir, güleryüzlü ve alanında uzman olması ameliyata karar vermemde etkili oldu. Ameliyat olalı 1 yıl oldu. Hiçbir sorun yaşamadan hayatıma devam ediyorum. Alpaslan beyin ameliyat sürecindeki ilgisi ve sonrasında kontrollerimi birebir takip etmesi beni çok memnun etti. Kendisine çok teşekkür ediyor, ellerine sağlık diyorum. Benim gibi şikayeti olanlara kesinlikle tavsiye ediyorum. Meslek hayatında başarılar diliyorum.


Keziban Y.

Doktorumla karşılaşmadan önce, özellikle yolda yürürken hapşurmaktan, gülmekten, öksürmekten çok korkuyordum. Çünkü idrarımı tutamıyordum. Fakat Alpaslan beyin yapmış olduğu operasyon ile bunlardan tamamen kurtuldum, adete yeniden doğmuş gibiyim. Teşekkürler iyi varsınız Alpaslan bey :)


Gülşen E.

Doktorumla 6 yıl önce tanıştık. O zaman çok rahatsızdım, çişimi tutamıyor altımı ıslatıyordum. Özellikle gülerken ve öksürürken daha çok. Bu beni çok rahatsız ediyordu, bir arkadaşıma gidemiyordum, çarşıya çıkamıyordum. Gittiğim yerde uzun zaman kalamıyordum. Menapozda olmama rağmen her an ped kullanmak zorunda kalıyordum, buna benzer bir sürü şikayetim vardı. En önemlisi de pisikolojim. Dr. beye gittim, ilk muayenede ameliyat kararı aldık. Ameliyatım ve sonrası benim için çok iyi geçti. Birçok dikişim olmasına rağmen hemen aynı gün ayağa kalktım ve sondamı da çıkardım. Normal tuvalete girdim. Aradan 6 yıl geçmesine rağmen hiç bir şikayetim yok, eskisinden bin kat daha iyiyim. Çok teşekkürler, başarılarınızın devamını diliyorum...İYİKİ VARSINIZ


Betül Y.

Alpaslan Bey'in 15 sene öncesinde Rize Pazar'da olması bizim için büyük bir şanstı. İdrar kesesi sarkmasıyla ilgili ilk ameliyatımı o zamanlar Rize'de yaptı. Başarılı bir ameliyattı. Sorunum ortadan kalkmıştı. Sonrasında hamilelik , normal doğum vs durumlarımdan dolayı rahim sarkması şikayetim oldu. Çok zor bir hastalık,günlük yaşamınızı etkileyen bir durum...can sıkıcı sinir bozucu bir şey...o yıllarda Alpaslan bey artık Pazar'da değildi...Denizli'ye taşınmıstı...bir kaç doktora gittim...hemen rahmimin alınması gerektiğini söylediler.Daha çok gençtim, şok oldum, bu durum içime sinmemişti. Alpaslan beyi aramaya karar verdim, danışmak için, ona güvenim sonsuzdu ne de olsa. Aradım, meğer sevgili doktorum bu konuda çalışmalar yapıyormuş. Rahimin alınmasına gerek olmadığını," gelebilirseniz burada ameliyat edebilirim " dedi. Çok sevindim, ama bir yandan da Rize Ardeşen'den Denizli'ye ameliyat olmak için gitmek, kolay bir karar değildi. Karar verdik ve gittik... sağolsun doktorum bizi çok iyi karşıladı, hastane ortamında rahat ettirdi..ilgisi, yaklaşımı, verdiği güven..ve nihayet ameliyat oldum...çok başarılı bir ameliyat sonrasında hiç bir komplikasyon gelişmedi...bir kaç gün hastanede yattıktan sonra bomba gibi çıktım... kurtulmuştum yaa, inanamıyordum!!!! Genç yaşta rahmim alınmadan tedavi olmuştum. Aradan 4 yıl geçti, hiç bir şikayetim yok, çok mutluyum. Herkese tavsiye ederim, hiç beklemesinler. Hemen bu ameliyatı Alpaslan beye olup rahat etsinler..iyi ki var çok teşekkür ediyorum ..


Belma K.

İki sene önce raslantı sonucu gittiğim doktorum, beni çok rahatsız eden sorunumu (onun önerisi ile), estetik ameliyat ile (labioplasti) giderdi. Kendisine çok minnettarım. Her sorununuzu çekinmeden konuşabilceğiniz ve kesin çözüm alabileceğiniz bir doktor.


Ayşen E.

Alpaslan beyin Karadenizli hastalarından sadece biriyim. Doktorumuz mukemmeldir (gerçi şişman hastaları pek sevmez ama). Şaka !!. Hastalarının aynı zamanda arkadaşıda olabilen ender doktorlardandır. titiz ,güvenilir ve güler yüzlü olması onun en büyük özelligi. Kendisinden hala telefonla bile olsa yardım aldıgım zamanlar oluyor. Bence bir doktorun en büyük özelligi hastalarıyla konuşup onların anlayacagı dilden yardımcı olabilmesidir. Çünkü hasta psikolojisi çok farklı helede, benim gibi doktor görüp tansiyonu yükselen hastalar için.


Fatma M.

Alpaslan bey, yıllardır bende takıntı olan dış genital organimla ilgili bir problemi, güzel bir operasyonla çözdü. Alanına Hakim bir uzman.Kısaca tarif etmek gerekirse önyargısız,direk çözüme bakabilen bardağın dolu tarafını gösteren insanlardandır.Mesleki açıdan başarısını çevresinde olan insanlara davranışlarından görebiliyorum özellikle yaptığı başarılı ameliyatlarla mesleğinde bir profesyonel. Doktorların bilgi birikiminden tecrübesinden ziyade hastasinin gerçekten sıkıntısını gidermek olmali ve Alpaslan bey çözüm odaklı bir doktor. En önemlisi kişisel özellikleri güler yüzlü ve kendine güvenli olması işinde uzman bir dostunuz olması ve size yardımcı olması güzel bir duygu.


Münevver Ç.

3 yıl önce geçirdiğim rahim sarkması ameliyatından önce çok sıkıntılarım ve şikayetlerim vardı günlük hayatımda zorluklar yaşamaya başlamiştim fakat büyük başarıyla geçirdiğim ameliyat sonrası bütün sıkıntılarım geçti. Şuan hiçbir şikayetim yok ve cok rahatım. Size ve ekibinize çok teşekkür ederim, başarılarınızin devamını diliyorum.


Nurten E.

Ameliyat öncesi kasiklarimda agrı ve idrarımı hiç tutamiyordum ayrica gaita mi eldiven yardimi ile yapiyordum ve agrili bir sekilde. Öncelikle cok cok tesekkur ediyorum allah sizden razi olsun hem idrar kacirma sorunum kasik agrilarim kalmadi gaitami agrisiz ve normal bir sekilde yapiyorum hatta ameliyattan sonra tuvalette yardimsiz gaitami yaptigimda hem size dua ettim ve çok agladim tekrar cok tesekkur ediyorum ve benim gibi sorunu olanlara da tavsiye ediyorim


Ayşe Ç.

Merhaba Alpaslan bey
Ameliyattan önce çok kötüydüm ama şimdi çok şükür çok iyiyim allah razı olsun ,çok memnunum


Memnune Ş.

Ben Memnune hanımın kızıyım.Annem yaptığınız ameliyattan çok memnun.Hiç organ kesilmeden yapılan bu ameliyat yönteminde kesi izini bile bulamadık. 3 kızı birden aradık ve bulamadık. Bu ameliyatı olmaya karar verene kadar 8 sene bekledim ama değdi uzman ellerde oldum şansım varmış diyor. Kan kaybı yok. 2-3 gün içinde normal hayatına geri döndü. Sizden övgüyle ve duayla bahsediyor. Anadan doğma gibi oldum sapasağlam diyor. Ellerinize sağlık, Allah razı olsun da diyor.


Sultan H.

Ameliyat öncesi sık sık tuvalete gidiyordum.Tuvalete oturduğum zaman vajinamdan dışarıya sarkıyordu elimle itiyordum. Ameliyattan sonra asla öyle birşey yaşamadım doktor Alpaslan beye çok teşekkür ediyorum ellerine sağlık diyorum. Kendi ameliyatımdan memnun kalınca eş dost ve arkadaşlarıma da tavsiyede bulundum, onlarda memnunlar iyiki varsınız.


Cazibe A.

Ameliyat öncesinde; İdrar kesemin dışarıya sarktığını hissediyordum özellikle uzun süre ayakta kaldığımda ve yürüdüğümde kese elime gelecek derecede dışarıya sarkıyordu ve kasıklarımda ağrıya sebep oluyordu, bu durum sosyal yasantımı çok fazla olumsuz etkiliyordu. Ameliyat sonrasında; açıkta yara ve dikiş olmadığı için kısa sürede toparladim. Çok rahatladım, artık kese dışarıya sarkmıyordu ve ağrı çekmekten kurtularak rahatça sosyal hayatıma devam edebildim. Çok iyi bir ameliyat geçirdim, ameliyat olalı 3 yıl oldu ve hiçbir sorun yaşamadan hayatıma devam ediyorum. Alpaslan beyin ameliyat sürecindeki ilgisi ve sonrasında kontrollerimi birebir takip etmesi de beni cok memnun etti. Herkese tavsiye ediyorum.


Hanife D.

5-6 senedir süregelen şikayetlerimden hem utanıyor hemde oldukça rahatsızlık duyuyordum. İdrarımı tutamıyor, öksürünce kaçırıyordum. Devamlı ped kullanmak zorunda idim. Son iki senedir de haznemden yumurta gibi bir doku çıkmaya başlamıştı. Eşimden utanıyor, birlikte olmaktan kaçınıyordum. Sonra sizin adınızı duyup polikliniğe başvurdum. Bana ameliyat önerdiniz ve gün verdiniz. Allah razı olsun, şimdi çok rahatım. Yeniden dünyaya gelmiş gibi hissettim. İdrar şikayetlerim tamamen kayboldu. Devamlı abdest almak zorunda kalmıyorum. Bu tür şikayetleri olan herkese sizi tavsiye ediyorum. Herşey için teşekkürler.


Ayla G.

Yıllardır hem fiziksel hem psikolojik anlamda katlandığım, başkalarına da çok anlatamadığım rahatsızlığım nedeniyle Denizlı Devlet Hastanesine gıttiğimde Dr.ALPASLAN ÇALIŞKANLA tanıştım. İdrarımı tutamıyordum, süreklı kabızlığım vardı. kabızlığımdan makatta, makattan kaynaklandığını duşündüğüm sarkmalar bozulmalar oluştu. Bunlar beni rahatsız ediyordu. Doktoruma hepsini açıkca anlattım. Ameliyat oldum. Sanki yeni doğmustum. Herşey yoluna girdi. Her iki konuda da çok rahatladım. Hem fiziksel hem psikolojik. Doktorumu hatırlamadığım günüm yok. Çok teşekkurler


Hatice B.

61 yaşındayım. 1 yıl öncesine kadar yaşam kalitem çok kötüydü. Rahim sarkmamın olduğu bu dönemlerde, ameliyat hemşiresi Perihan B. beni ikna edip, doktor Alpaslan Çalışkan beyle tanışmama vesile oldu (kendisine teşekkürü bir borç bilirim). Ameliyat olalı tam 1 yıl oldu, doktorumun elleri dert görmesin. Kendimi yeniden doğmuş gibi hissediyorum .Beni sağlığıma kavuşturan çok değerli Alpaslan Çalışkan beye ne kadar dua etsem, teşekkür etsem azdır. Benim gibi rahim sarkması olan bütün hastalara tüm içtenliğimle ve samimiyetimle tavsiye ediyorum. Şu anda hiçbir şikayetim yok. Allah ona sağlıklı uzun ömürler versin, elleri dert görmesin. Saygılarımla.